Eski Urfa Valisi Küçük Bursa’ya Veda Etti

Şanlıurfa’nın Eski Valisi İzzettin Küçük, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar ve İl Müdürlerinin eşleri ile katıldığı akşam yemeği ile veda etti.

Eski Urfa Valisi Küçük Bursa’ya Veda Etti

Veda yemeğinde yaptığı konuşma ile duygularını dile getiren Vali Yardımcısı Ergun Güngör; “Bu akşam Sayın Valimizin ilimizdeki görevinden ayrılacak olmaları nedeni ile Mülki idare Camiası ve yakın çalışma arkadaşları olarak bir araya geldik. Biz Sayın Valimizi 2,5 yıllık Bursa Valiliği sırasında değil yıllarca Mülki İdare Amirliğinin her kademesinde kamu düzen ve güvenliğinin sağlanması, vatandaşların huzur ve sükûn içerisinde yaşaması, kamu hizmetlerinin en etkin şekilde yürütülmesi, memleketimizin kalkınması ve güçlenerek yücelmesi yolunda mesai mefhumu gözetmeksizin özverili çaba çalışmaları ile tanıdık, bildik. 2,5 yıla yakın süre kendileri ile çalışmaktan dolayı büyük onur duyduğumuzu ifade etmek isterim.  Kendileri ile çalışmak kendim ve arkadaşlarım için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Özellikle garip, yetim, kimsesiz, yaşlı ve yetimlerle, gazilerimizin kendisi, şehit ailelerimizle samimi ve içten bizzat ilgilenerek onların dertlerine derman olmaya çalışması devletin şefkat gücünü göstermesi eminim ki her zaman şükranla anılacaktır. Sizler devlet adamlarının mütevazılığını gittiğiniz her yere götürdünüz. Yanınızda olamadığımız zamanlarda kah bir köylümüze sarılırken, kah bir bebeği kucağınızda severken çekilmiş karelerde gördük sizi.

Sayın Valim siz Bursa ile Bursalılar ile ciddi bir gönül bağı kurdunuz, herkesin Valisi oldunuz. Hiç kimseyi ötekileştirmediniz, size taş atanlara inat onlara gül atmaya devam ettiniz. Çalışma arkadaşlarınızla her zaman stressiz fevkalade anlayışlı bir mesai gerçekleştirdiniz. Bursa’nı paydaşları sizi ne zaman görmek isteseler hemen yanı başlarında yerinizi aldınız.

İnanıyorum ki Bursa’dan ayrılırken inanılmaz bir sevgi seli ile ayrılacaksınız. Değerli meslektaşlarım. 2,5 yıl içerisinde Sayın Valimizin bilgi ve güven veren kişiliğinden azami seviyede istifade etmiş insanlar olarak sizler adına Sayın Valimize ve değerli eşlerine şükranlarımı arz ediyorum.” dedi.

ÖZEL İNSAN

Daha önce Karabük Valisi iken çalışma fırsatı bulduğum, tekrar Bursa Valiliği esnasında birlikte çalıştığımız Sayın Valimize ikinci kez veda etmenin hüznünü yaşamaktayım.” diyerek duygularını dile getiren Vali Yardımcısı Abidin Ünsal;” Sayın Valim sizinle çalıştığım altı yılı aşkın zamanda o kadar güzel bir çalışma hayatı geçirdim ki ben hiç keşke veya eğer kelimelerini kullanmadım. Yorgun bir savaşçı edası ile mesleğime son noktayı koymaya hazırlanırken, genç bir Kaymakamın enerjisi ile mesleğe yeniden ısındım ve güzel çalışmalara sizinle birlikte katıldım. Devlet idaresi bilindiği üzere mantıklı ve istikrarlı davranışı gerektirir, duygulara yer yoktur. Bazen çizginin dışına çıkarak duygusal davranmayı gerekli kılacak Sosyal Hizmetler gibi, Sevgi Evleri gibi hizmetler var. Bu meslekte herkese bir göz ile bakmak lazım. Siz bunu başaran gördüğüm en özel insansınız.” dedi.

Duygu ve düşüncülerini ifade eden Vali Yardımcısı Ergun Güngör ve Vali Yardımcısı Abidin Ünsal’ın ardından misafirlerine hitap eden Vali İzzettin Küçük; “Değerli hanımefendiler, kıymetli mesai arkadaşlarım sizlerden bu kadar güzel ve duygulu sözleri duymak benim için çok mutluluk verici. Ergun beye ve Abidin beye teşekkür ediyorum. Bildiğiniz üzere bende birçok kişiyi yolcu ettim. Şimdi sıra bana geldi. Hayat böyle bir şey her şeyin bir sonu var. Önemli olan buradan ayrılmak değil, önemli olan bulunduğunuz yerden yüz akı ile ayrılmak, sevgi ile gönül hoşnutluğu ile uğurlanmaktır. Çünkü yarın başka yerde başka ortamlarda yan yana geldiğinizde tekrar yüz yüze bakabilmelisiniz. Bu çok önemli arkadaşlar. Çünkü hayat devam ediyor ve devam eden bu hayatta elbet arkadaşlarınızla tekrar karşılaşacaksınız.

ŞÜKÜR MAKAMINDAYIM

Bu dünyada makam ve zenginlik bir bahttır, sağlık bunların içerisinde en önemlisidir. Ama bilin ki bunların hiç birisi bizim elimizde değil. Bunların hepsi gelir ve gider. Elinizde olan tek şey duruşunuzdur, yüreğinizdir, karakterinizdir. Buna hiç kimse dokunamaz. Duruşunuza siz müsaade ederseniz gider. Benim görev sürem içinde anlayışım buydu. Ben yanımda çalışan arkadaşlarımın hepsini onurlandırmak istemişimdir. Sizlerin başarılarınız beni her zaman mutlu etti. Mutlaka işi zora giden arkadaşım olmuştur. Ne olursa olsun ilk yaptığım iş arkadaşımı zor durumdan kurtarmak olmuştur. Bunun örneğini neler yaptığımı 15 Temmuz hain girişiminde ve sonrasında gördük.

Unutmayın ki her son yeni bir başlangıçtır. Bursa’da hayat bitmiyor, aksine yeniden başlıyor. Emin olun ki bundan sonra bir yerlerde inşallah tekrar çalışma fırsatı bulacağız. Bu sözümün altını çizin. Benim için en önemli şey gönül rahatlığı ile ayrılmak. İlk gün söylediğim gibi tekrar ediyorum. Şükür makamındayım. 10 yıl Valilik, 19 yıl Kaymakamlık yaptım ve görev yaptığım her yerden anlımın akı ile ayrıldım. Bu günde aynı duygularımla görevime son noktayı koyuyorum. Sizlere ve değerli eşlerinize sağlık, mutluluk ve afiyet diliyorum. Her zaman mutlu ve başarılı olmanızı diliyorum. Tekrar görüşmek üzere Allah’a emanet olun. ”dedi.

Düzenlenen veda yemeğinin ardından Bursa Valisi İzzettin Küçük ve eşi Ayşe Küçük misafirleri ile tek tek vedalaştılar.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2018, 02:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER