Eski Urfa Valisi Güvenç Ünal’ı Topa Tuttu

Kahramanmaraş'taki yolsuzluk tartışmaları AK Parti'de büyük çatlağa neden oldu. Şanlıurfa eski Valisi ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, İçişleri Komisyon Başkanı Celalettin Güvenç, sosyal medyada yaptığı sert paylaşımlara AK Parti kurmaylarından Mahir Ünal'ı da dâhil etti.

Eski Urfa Valisi Güvenç Ünal’ı Topa Tuttu

Güvenç, 12 Şubat Belediyesi'nde yaşanan yolsuzluk iddialarına ilişkin Twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yerel medyaya çok sert sözlerle yüklenen Güvenç, "Ak Parti Milletvekilleri Nursel Reyhanlıoğlu, Habibe Öcal, Uğur Dilipak, haklarında ağır yazılar yazıyorsun. Aynı partinin vekilleri Mahir Ünal'la Ahmet Özdemir ve Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek hakkında güzellemeler yapıyorsun. Bunun sebebi ne? Sen önce 12 Şubat Belediyesinden 5 yılda ne kadar para aldın onu açıkla" ifadelerine yer verdi.

İşte Güvenç’in diğer paylaşımları:

"Yeni Maraş'ta bir yolsuzluk operasyonu yapıldı; Sen yolsuzluğu araştıracağına bunu eski Büyükşehir Başkanıyla benim Mahir Ünal'ı yıpratmak için yaptırdığımı ima ettin" diyerek Mahir Ünal hakkındaki iddialarını sürdüren Güvenç, şunları paylaştı: "Makale yazacağını beyan ettin ben de ispat etmezsen dedim.. bekliyoruz..O operasyonda 12 Şubat Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü Su Sporları Merkezini işleten kişi vardı.

Bize saldırarak gündemi değiştirdiniz. Oysa tam gün Maraş'ta bir muhalefet partisinin il başkanı 12 Şubat Belediyesinin 15.5000.000 TL ye hizmet bina işi ikmal çevre düzeni İşini pazarlık usulüyle özge inşaata verdiklerini ve peşinde olduklarını yazmıştı .. Görmedin.. Gazeteci olarak araştırmadın.. Aynı firmanın aynı binanın ikmal inşaatını daha öncede alıp almadığı o alımın usulünün ve miktarının ne olduğunu soramadın. Kim bu Özge inşaat Mahir Ünal'ın Karargâhı Ramada Otelin sahibi olan şirket mi diyemediniz. Bu şirketin ortakları kimler diyemedin."

Güvenç’in sabah saatlerinde sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı olay göndermeler, ülke gündemine düştü.

Güvenç’in yaptığı skandal açıklamaların üzerinden, saatler geçmeden birçok kişi hedef tahtasına oturdu. Kamuoyu Mahir Ünal’ın vereceği cevapları merak ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
lolo
lolo - 1 hafta Önce

urfa valisi degildi admin belediye başkanıydı valiyide sen yaptın nerde çıkardın

serdar
serdar @lolo - 1 hafta Önce

kardeşim önce valiydi. hafızanı zorla biraz :))

İSİMSİZ
İSİMSİZ @lolo - 1 hafta Önce

VALİLİKTE YAPTI

avcı
avcı - 1 hafta Önce

bunların işi gücü para çırpmak belediyelere çalışıyor görünüpte evinde yatıp maaş alan binlerce kişi var hepsi bunların adamları işte

Vatandaş
Vatandaş - 1 hafta Önce

Güvenç adam gibi adamdi urfa kiymetini bilemedi urfanin aradigi fatma şahindi

SIRADAKİ HABER