Eski Urfa Müftüsü İhsan Açık Diyanet Müşaviri Oldu

24 Ekim 2018 tarihinde Sakarya İl Müftülüğü görevine başlayan İhsan Açık, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri olarak atandı. Müftü Açık, Başkan Erbaş'a yakın olarak çalışacak.

Eski Urfa Müftüsü İhsan Açık Diyanet Müşaviri Oldu

Şanlıurfa İl Müftüsü olarak görev yapmakta iken 24 Kasım 2018 tarihinde Sakarya İl Müftüsü olarak atanan İhsan AÇIK, TDV Mütevelli Heyeti'nin kararı ile Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı seçildi. Müftü Açık ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri olarak atandı.

BAŞKAN ERBAŞ'A YAKIN ÇALIŞACAK

Sakarya İl Müftüsü olduğu günden bu yana Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından çalışmaları yakından takip edilen ve takdirle karşılanan Sakarya İl Müftüsü İhsan Açık, artık Başkan Erbaş'a yakın çalışacak. TDV Mütevelli Heyeti'nin kararı ile Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı seçilmesinin yanı sıra Diyanet Müşaviri olarak atanması hasebiyle Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın yakın çalışma ekibi içerisinde yer alacak.

Urfanatik Gazetesi ailesi Olarak Şanlıurfa'da yaptığı il müftülüğü döneminden bu yana çalışmalarını yakından takip ettiğimiz İhsan Açık hocamıza yeni görevinde başarılar dileriz.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER