Eski Urfa Asayiş Şube Müdürü Tutuklandı

Şanlıurfa eski Asayiş Şube Müdürü Şeref Aytekin FETÖ'den gözaltına alındı.

Eski Urfa Asayiş Şube Müdürü Tutuklandı

Terör örgütü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan Sinop eski il emniyet müdürü Şeref Aytekin (57), İzmir'in Torbalı ilçesinde yakalandı. Trenden indiği sırada gözaltına alınan Aytekin, sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

Sinop İl Emniyet Müdürü görevini yürütürken 675 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile meslekten ihraç edilen ve FETÖ soruşturması kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan Şeref Aytekin'in Torbalı'da olduğu belirlendi. Bunun üzerine harekete geçen Terörle Mücadele ekipleri, cumartesi günü Torbalı İZBAN İstasyonu'nda trenden inen Aytekin'i yakaladı. Üzerinden sahte kimlik ile İzmirim Kart ve İstanbulkart çıkan Şeref Aytekin, dün sevk edildiği adliyede, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ŞEREF AYTEKİN KİMDİR?

1962 yılında İzmir'de doğan Şeref Aytekin, ilk ve ortaöğretimini İzmir'de tamamladı. 1988 yılında Polis Akademisi'nden mezun olan Aytekin, Kayseri'deki görev süresini tamamladıktan sonra Şanlıurfa'ya tayin edildi. Salih Tuzcu'nun Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü döneminde, 1996-2000 yılları arasında Asayiş Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2005 -2008 tarihlerinde İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Şişli ve Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlerinde bulunan Şeref Aytekin, 3 yıl İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra 30 Haziran 2011 tarihinde 1. Sınıf Emniyet Müdürlüğü rütbesine terfi etti. Şeref Aytekin 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden sonra KHK'yla ihraç edilmiş, hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2019, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER