Eski Belediye başkanı Tahliye Edildi

Geçen yıl PKK'ya yönelik olarak yapılan operasyonda tutuklanan Viranşehir DBP Belediye Başkanı Emrullah Cin, 7 yıl 3 ay 15 gün hapis cezası verilerek tahliye edildi.

Eski Belediye başkanı Tahliye Edildi

Şanlıurfa'da PKK'ya yönelik olarak düzenlenen operasyon sonrasında aralarında Viranşehir Belediyesi'nin DBP’li eski eş Başkanı Emrullah Cin ile Bozova Belediye eski eş başkanları Zeynel Taş ve Fatma Doğan'ın da bulunduğu 196 kişiden yakalanmıştı. Yakalananlar arasından 21 kişi tutuklanırken, 43 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugün karar duruşması görüldü. 'Terör örgütü üyesi olmak ve propagandası yapmak' suçunda tutuklu bulunan Viranşehir eski Belediye Başkanı Emrullah Cin ve avukatları mahkemede hazır bulundu. Mahkemeye önceki savunmasını tekrarlayan Cin'in avukatları, Cin'in belediye eş başkanı olduğu için etkinliklere katıldığını, bunların suç teşkil edemeyeceğini belirterek müvekkillerinin beraatını ve tahliyesini talep etti. Bunun üzerine mahkeme Emrullah Cin'e 'Terör örgütü üyeliği' iddiasıyla 6 yıl 3 ay, 'Terör örgüt propagandası' iddiası ile de 1 yıl 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme ayrıca, Cin’in tahliyesine karar verdi.

İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER