Eski Başkan Çiftçi, Yeni Yönetime Sert Çıktı! Keyfi Çıkarıldılar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski dönem başkanı Nihat Çiftçi, yeni yönetime tepki göstererek kendi döneminde çalışan elamanların çıkarılmasına sert çıktı.

Eski Başkan Çiftçi, Yeni Yönetime Sert Çıktı! Keyfi Çıkarıldılar

Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunu Zeynel Abidin Beyazgül'e devreden Nihat Çiftçi, görevi bıraktıktan sonra ilk defa büyükşehir belediyesi eleştirdi.

Bazı kesimler tarafından eski çalışanların başarısız olduğu ve yeni yönetimden tasfiye edilmesi gerektiği lafları üzerine değişiklikler meydana geldi vedevam etmekte. 

Değişimlerin yaşandığı Büyükşehir Belediyesine tepki gösteren eski Başkan Nihat Çiftçi sosyal medya hesabından bu durumun keyfi oldupunu dile getirerek kınadı. 

Sosyal medya hesabından işten çıkarılmaları kınayan eski başkan Çiftçi aynı zamanda sahte hesaplardan kendisine gelen kendi döneminde yapılan projelerin gündeme getirildiği mesajlara dikkat çekerek 9 maddeyle açıklama yaptı.

Eski Başkan Çiftçi; ''Başkanlık dönemimde, kısa sürede çalışma arkadaşlarımızla birlikte Şanlıurfa’ya hizmet etmiştik.Tüm donanımlarıyla Şanlıurfa’ya hizmet eden arkadaşların keyfi olarak görevden alınmalarını kınıyorum. Bu arkadaşlar Şanlıurfa’nın evlatlarıdır. Suçları memleketlerine hizmet etmeleri'' 

'' Ufacık Beyinlerle Kurulan Fake Hesaplar''

1- Kurumlarda süreklilik esastır. Dönemimizde başladığımız bir çok projeyi bitirip halkımızın hizmetine sunduk. Son zamanlarda sosyal medyada trol olarak bilinen ufacık beyinlerce kurulan fek hesaplardan;

''Dönemimizden Kalan Projeleri Yeni Yöönetim Devam Ettirmekte''

2- Trambüs, Çevikkuvet, Karakoyun köprülü kavşaklar ve Aşık uydukent, GAP, Blim Merkezi, Şehirormanı projelerin durumu sorulmaktadır. Dönemimizden kalan bu projeleri yeni yönetim devam ettirmektedir.

'' Proje 63 Nolu Hattın Yolcu Yoğunluğunu Bitirecektir.

3-Trambüs Projesinin altyapı, mekanik, bakım merkezi, hat döşemesini bitirmiştik, projeden kalan makinaların alımıydı. Yapılan işlerin ödemesi yapıldı. Kalan hiç bir işin ödemesi yapılmadı. Proje 63 nolu hattın yolcu yoğunluğunu bitirecektir. Makina yapımı üzerinde durulmalıdır.

''Çevikkuvvet Köprülü Kavşak Projesinde Emeğimiz Ölçülemez''

4- Çevikkuvet köprülü kavşak projesini Şanlıurfa BBB yaptı. Bu projede emeğimiz ölçülemez. Proje Türkiye’nin en kapsamlı çok yönlü, direksiyonel kavşak projesidir. GAP bulvarı yakın zamanda açılacak, diğer geçiş ve kulpların yapımı titizlikle takip edilmelidir.

5- Karakoyun köprülü kavşak; katlı köprülü kavşak projesidir. Bölge trafiğini rahatlatacak, etraftaki bir çok mahalle trafiğini tahliye edecek bir projedir. Projeyi Büyükşehir yapmakta, kaynağı ilbankta hazırdır.

6-Akçakale yolunun genişletilerek 50 metreye çıkarılması; bu yol 24 metre olarak trafiğe açıktır. Büyükşehir Belediyemiz tarafından kamulaştırması bitti, genişletme altyapıları tamamlandı, bir an önce asfaltı yapılmalıdır.

7-Eyyübiye Turizm yolu Projesi; Büyükşehir, Eyyübiye Belediyesi ve Şanlıurfa Valiliği tarafından yürütülmektedir. Üçlü protokol imzalanmıştı, plan ve proje hazırlanmış, kaynak kalkınma Bakanlığınca tahsis edilmişti. Acele kamulaştırma İçin dosya Bakanlar Kuruluna gönderilmişti.

''Kalan Kısımları İvedilikle Takip Edilmelidir''

8- Eyyüpnebi Projesi; proje kuruldan geçmiştir. Şanlıurfa Valiliği,Viranşehir Bld ve Şanlıurfa Büyükşehir Bld. arasında kaynak paylaşımı sebebiyle üçlü ortak protokol imzalanmıştı. Külliyenin ihalesi yapılmış ve temeli atılmıştı. Kalan kısımları ivedilikle takip edilmelidir.

''İlerleme Sağlanamadı''

9-Gap Vadisi 4. Etap’ın tüm yapımları bizim dönemde tamamlanmıştı. Sadece bitki, ağaç ve çimlendirilmesi kalmıştı. Halen kaldığı gibidir, bir ilerleme sağlanamadı.

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
mersavi
mersavi - 3 hafta Önce

sy nihat başkanim saygı çerçevesinde size bir soru soracağım...urfada diktiğin elektrik hatları yani trambüs meselesi onun zararını kim karşıladı .lütfen o projenin başta işe yaramayacağını yolun müsait olmadığını çarşıda simit satan bile biliyordu .neden büyle bir girişimde bulundunuz...tabi seyirci kalıp seyredenlerede soruyorum .çok teşékkür ederim şimdiden

Lo he he
Lo he he - 3 hafta Önce

Hımmm çok çok güzel başkanım o kadar büyük düşüncelerle hizmetkâr olmustunda ne diye sizinle yola devam edilmedi. Guzelim suskinin yeri nediye asfalt borcuna karşılık verildi O kadar kafamızı dusundunuzde trambus girmeyecek yere ne diye trambusu koydunuz birde akşam trafiğin en düşük seviyesinde gövde gösterisi yapıyorsunuz yahu beyt-ül maldır yazıktır günahtır hem vAllahi hem billâhi çıkar başkanım çıkar rabbim ıslah etsin inş

Mıhe
Mıhe - 3 hafta Önce

Nerdeyse Urfayı Ben kurdum demiş, Başkana böyük haksızlık yapılmış.

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 hafta Önce

Sen önce petrolün içine yaptığın özel okulun izahını yap. Dünyada bir emsali varmı acaba?.

Urfa
Urfa - 3 hafta Önce

Sen ne halt san beyazgülde aynen öyle... bide çıkıp utanmadan konuşuyor sen önce trambüs 'ün hesabını ver.....

Urfalı zaza
Urfalı zaza - 3 hafta Önce

Keşmerler dağında kaç dünüm arazin vaedı?. Babayın köyü olan Demirci den ne kadarını imara sokacaktın?. Daire müdürlerine ne kadar parsel verildi?. Akrabalarının ve sağlam dediğin adamların özerine kaç yüz dönüm tapuladın. ALLAH tan dilerim bir santimi imara girmiye.

köylü
köylü - 3 hafta Önce

hicbir.hizmetini.görmedik.beyaz.gül.senden.iyi.calışıyor

Müslüm Atmanoğlu
Müslüm Atmanoğlu - 3 hafta Önce

Sayın Nihat Çiftçi halkla iç içe olmayan, sorunu olan vatandaşlara randevu vermeyen, bu durumu kendim bizzat yaşadım. " Muhtar olarak Mahallemin sorunlarını iletmek üzere, defalarca randevu talep ettim alamadım. 1 yılda alamadığım randevuyu,
Yeni Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül' den 1 haftada aldım. Sanırım bu durum bile her şeyi özetliyor. Yine eski dönemden kalan bazı Daire Başkanları ve Şube Müdürleri Sayın Başkanın talimatlarına rağmen, vatandaşa dönmüyor, taleplerin gereğini yerine getirmiyor, vatandaşı bezdirip, Belediyeden ve dolayısıyla Ak Partiden kırlmalarına, küsmesine, neden olmaktadırlar. Bu durumu da yeni yönetimin dikkatine sunmak istiyorum.

SIRADAKİ HABER