Erdoğan'ın Demirtaş'ı Görmesini İstemediler!

Urfa'da bugün partisinin mitingine katılacak olan Cumhurbaşkanı Adayı Tayyip Erdoğan'ın kentte geçeceği istikamette Demirtaş'ın resimlerinin üstü bayrakla kapatıldı.

Erdoğan'ın Demirtaş'ı Görmesini İstemediler!

AKP-MHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan'ın Urfa'da düzenleyeceği miting öncesi kent olağanüstü saatler yaşıyor. “Güvenlik” gerekçesiyle kentin en işlek caddesi olan Atatürk Caddesi'nde on adımda bir sivil ve özel hareket polisleri konumlandırıldı. Mitinge giden tüm yollardaki çöp kutuları toplatıldı. Başka illerden transit otobüs ve araçlarla insanlar miting alanına taşındı.

MÜLTECİLER MİTİNGE TAŞINDI

Sabah saatlerinde Urfa’ya getirilen yaşlı kadınlar ve çocuklar aşırı sıcaktan etkilenip, miting alanın yanındaki parklara dağıldı. Suruç kampında kalan mültecileri otobüslerle mitinge taşındı.

AKP’li büyükşehir, Karaköprü, Eyyubiye ve Haliliye merkez ilçe belediye çalışanlarına ise mitinge katılım çağrısı yapıldı. Mesai saatlerinde olmasına rağmen belediye bağlı Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İşleri Başkanlığı (ŞUSKİ) su veznelerinde sadece bir personelin çalışması dikkat çekti.

DEMİRTAŞ'IN ÜSTÜ BAYRAKLA KAPATILDI

Tüm esnafa AKP bayrakları dağıtılsa da çok sayıda esnaf dağıtılan bayrakları asmadı. GAP Havaalanı’ndan kentte kadar yolun iki tarafına da güvenlik şeritleri çekildi.

GAP Havaalanı'nda inecek olan Erdoğan'ın kente geleceği istikamet olan Karaköprü ile Terminal Kavşağı arasında HDP'nin ücretini ödeyerek kuleboarda astığı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafının basılı olduğu "Bir oy Demirtaş'a bir oy HDP'ye" pankartının üstü Türk Bayrağı ile kapatıldı. Aynı kuleboardın diğer yüzündeki pankart ise duruyor.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 08:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER