Engelli Gencin Tek İsteği Akülü Sandalye!

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde doğuştan geçirdiği ateşli hastalık nedeniyle engelli olduğu için dışarı çıkamayan Ali İnci akülü sandalye için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Engelli Gencin Tek İsteği Akülü Sandalye!

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi Haliliye Mahallesinde yaşayan ve küçük yaşta ateşli hastalık geçirdikten sonra bir müddet yaşama tutunan Ali İnci, ailesinin desteğiyle 5 sınıfa kadar okuyabildikten sonra yürüyemez oldu. 5. sınıftan sonra engelinden dolayı zorluklar içerisinde okula gidemez duruma düştü.

Yaklaşık 20 yıldır engelinden dolayı ailesinin desteği olmadan sokağa çıkamadığını belirten Ali inci’nin tek hayali kimsenin desteğini almadan yaşıtları gibi sokakta oynamasa bile sokağa çıkarak gezmeyi ve aynı ortamı paylaşmak istiyor.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Ali İnci konuşmasında şunları söyledi.’’Yaklaşık 20 yıldır zorluklar içerisinde ailemin desteğiyle 5 sınıfa kadar okuyabildim, ailemin belli bir süreden sonra gücü de yetmedi, yaşıtlarım okula gidiyor benim engelimden dolayı okula gitmem çok zorlaştı, okula gitmesem de tek isteğim dışarı çıkabilmek yaşıtlarımla oyun oynayamam ama aynı havayı solmak onları izlemek bir nebzede bana moral olacaktır. Dışarı çıkabilmem için hayırseverlerden akülü sandalye talebinde bulunuyorum bana destek olmaları beni çok mutlu edecektir’’dedi.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER