Emine Erdoğan,Ata Tohumunu Yeniden Toprağa Döndürebilirsek,Ne Mutlu Bize

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, üçüncüsü düzenlenen Yerel Tohum Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Bir ülkenin tohum ihtiyacını dışarıya bağımlı olmaksızın kendi kendine karşılayabilmesi, geleceğe yapılan en büyük yatırımdır” dedi.

Emine Erdoğan,Ata Tohumunu Yeniden Toprağa Döndürebilirsek,Ne Mutlu Bize

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Millî Tarım Projesi kapsamında Şanlıurfa’da üçüncüsü düzenlenen “Yerel Tohum Buluşması”na katıldı.

Türkiye’nin zengin gen kaynaklarının korunması ve gelecek nesillere toprağı ve tohumu bozulmamış bir ülke bırakılması amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada Emine Erdoğan, tohumun millî bir servet olduğunun altını çizerek, “Bir ülkenin tohum ihtiyacını dışarıya bağımlı olmaksızın kendi kendine karşılayabilmesi, geleceğe yapılan en büyük yatırımdır” dedi.

Emine Erdoğan konuşmasında, temiz tohumun sağlıklı hayat zincirinin ilk halkası olduğuna dikkat çekerek, “Dünyanın bu en kadim coğrafyasında nesilden nesile aktarılan, ata tohumunu yeniden toprağa döndürebilirsek, ne mutlu bize!” ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın da birer konuşma yaptığı programın ardından tarımsal projelerin açılışı yapıldı. Doğu ve Güneydoğu illerine ait tarım standlarını ziyaret ederek çiftçilerle sohbet eden Emine Erdoğan, daha sonra ekim alanına geçerek günün anısına fide dikimi gerçekleştirdi.

Etkinliğe, Türkiye’de bulunan Moritanya Cumhurbaşkanı’nın eşi Mariem Dit Tekber Ahmed ve kızı da katıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2018, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER