Emeklilikte Yaşa Takılanlar' İçin Önemli Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan emeklilikte yaşa takılanlar' için son dakika açıklaması geldi. Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanlar konusuna değindi. Erdoğan, "Erken emekliliği sosyal güvenlikte kabul etmiyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde 38 yaşında emeklilik uygulaması yoktur. Sosyal güvenlik sistemi buna dayanamaz" dedi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar' İçin Önemli Açıklama


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda erken yaşta emeklilik teklifine değindi.

Erdoğan, "Erken emekliliği sosyal güvenlikte kabul etmiyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde 38 yaşında emeklilik uygulaması yoktur. Sosyal güvenlik sistemi buna dayanamaz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Erken emekliliği sosyal güvenlik sisteminde tasvip etmiyoruz ama siyasette esastır. Erken emeklilikle ilgili görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Emekli olabilmek için sigorta süresi prim gün sayısı ve yaş kriterleri var. 1999'da yapılan düzenleme ile yaş şartı getirildi. Emeklilikte yaşa yakılanlar kampanyasının özünde bu vardır. Dernek kurulmuş, bu derneğin başındaki hanımefendi 1992'de sisteme dâhil olmuş. Eski sistem devam etseydi 38 yaşında emekli olacaktı. Şimdi bu hanımefendi 2020'de yani 48 yaşında emekli aylığı almaya başlayabilecek. Dünyanın hiçbir yerinde 38 yaşında emeklilik diye bir uygulama yok."

MYNET

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri
sabri - 11 ay Önce

yazık günah hem primini doldurmuş hem de gün sayısını o zaman herkese böyle olsun konu vatandaş olunca öyle. ama konu milletvekili olduğunda 2 sene de emekli oluyor

emine
emine - 11 ay Önce

benim 1996de giriş var yaş şu an 40 pirim dolmuş yaş diyorlar 52 bana şu an 40 yaşındasın sana göre iş yok diyorlar ben 52 yaş nasıl beklicem ve nasıl yaşiyacam o zaman kadar yaşayabilecek.

Yusuf
Yusuf - 11 ay Önce

Reissss aferim

SIRADAKİ HABER