Elazığ’dan Hilvan’a Müftü Olarak Atandı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesi müftülüğüne Enver Polatoğlu atandı.

Elazığ’dan Hilvan’a Müftü Olarak Atandı

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde müftülük görevine bir süredir vekâleten bakan Vaiz Süleyman Bür'ün yerine Müftü Enver Polatoğlu atandı.Daha önce Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde görev yapan Müftü Enveroğlu Hilvan'a atanmasının ardından göreve başladı.

Enver Polatoğlu Kimdir?

1978 yılında Elazığ’ın Palu ilçesine bağlı Yarımtepe Köyü'nde dünyaya geldi. 1995’te Elazığ İmam Hatip Lisesini, 2002 yılında da Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitirdi.

2001 yılında Bingöl’ün Adaklı ilçesinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 2005 yılında “Selçuk Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi” 12. dönem müftülük ve vaizlik ihtisas eğitimini tamamlayarak, Elazığ’ın Sivrice ilçesine vaiz olarak atandı.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Tefsir Bilim Dalında “Kur’an’da ve Tevrat’ta Hz. İbrahim’in İnanç Konusundaki Akılcı Tutumu” adlı teziyle Yüksek Lisansını tamamladı. 2007 yılında Aydın'da kısa dönem olarak askerliğini yaptı.

Ardından Elazığ il vaizliğine tayin edildi. Almanya’nın Frankfurt Ataşeliğine bağlı Frankfurt-Höchst Ditib Eyüp Sultan Camiinde din görevlisi olarak 4 yıl görev yaptı. Bu süre zarfında özel kurslara katılarak Almanca dil eğitimi aldı.

Kasım 2013 yılında Elazığ’ın Karakoçan İlçe Müftüsü olarak yeni görevine başladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tefsir Bilim Dalında doktorasına devam etmekte olan Müftü POLATOĞLU Evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2019, 04:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER