Eğitim Sevgi İle Başlar

Şanlıurfa’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Yapılan 8’inci Kariyer Programına katılan Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ın programa katılan küçük bir kız çocuğu ile samimi dakikaları Urfanatik Gazetesi objektifine yansıdı.

Eğitim Sevgi İle Başlar

Şanlıurfa’da özel bir AVM’de açılışı yapılan 8’inci Kariyer Programına, 40 Üniversitenin katılımı ile açılışı gerçekleşti. Programa katılan, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan konuşmasını yaptıktan sonra, Programda bulunan küçük bir kız çocuğunu kucağına alarak samimi ve sevgi dolu anlar yaşadı. Küçük kızın mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Turan’ın küçük kıza bir şey göstersek onu bilgilendirmeye çalışması eğitimin sevgi ile başladığını hatırlattı. Sevgiyi aşılayarak eğitim verilebileceğini bir kez daha gözler önüne seren Turan, Milli Eğitim Müdürü olarak bu konuda öncülük etmiş oldu. Şerafettin Turan Şubat ayında göreve başlamış ve göreve başlama yazısındaki o anlamlı cümleyi bizlere bu görüntüyle tekrar hatırlattı.

O cümle;

Elbette amacımız bu nadide şehrimizde eğitimi daha ileri seviyeye taşımak olacaktır. Öğretmen olarak bizlere düşen görev sadece bilgi aktarmak değil, öğrencilerimizin davranış biçimlerini geliştirmelerine rehberlik ederek, ilgi ve yeteneklerinin farkına vararak onları hayata hazırlamaktır.

Urfanatik Gazetesi olarak İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’a bir teşekkürü borç biliriz.

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER