DP’li Kara Şanlıurfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti

Demokrat Parti Şanlıurfa İl 2. Başkanı Necmettin Kara 8 Mart 2019’da Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’da yapmış olduğu miting’te, Şanlıurfa Şehir Hastanesinin 2 yıl içeresinde biteceğini halkımızı duyurmuştu.

DP’li Kara Şanlıurfa Şehir Hastanesinin Temeli Atılmamasına Sitem Etti

Demokrat Parti Şanlıurfa İl 2. Başkanı Necmettin Kara 8 Mart 2019’da Cumhurbaşkanımız Şanlıurfa’da yapmış olduğu miting’te, Şanlıurfa Şehir Hastanesinin 2 yıl içeresinde biteceğini halkımızı duyurmuştu.

2011 yılında temeli atılan Şehir hastanesinin 3 yıl içerisinde biteceği sözü daha önce veren dönemin Bakan’ı Faruk Çelik, "Şanlıurfa'da Bin 700 yataklı Güneydoğu'nun en büyük en kapasiteli şehir hastanesini 2019 yılında açmış olacağız. Bölgenin en büyük hastanesini Şanlıurfa'da yapıyoruz "demişti, aradan yedi yıl geçti 2019 ortalarına yaklaşıyoruz ortada tek bir çivi bile çakılmayan, hastanenin yeri Sayın Cumhurbaşkanına yanlış bilgi verilerek 2 yıl içinde şehir hastanesinin açılacağını söyledi, yanlış yalan bilgiler ile Sayın Cumhurbaşkanımızı yönlendirenlerin vicdanları rahat mı acaba? Neden böyle bir yol izliyorlar anlamış değilim.6 kez temeli atılan yerinde yaprak bile kıpırdamayan hastane yerini bile kimse bilmiyor.

Şanlıurfa, Türkiye’nin 9. Büyükşehir’i 2 milyonun üzerinde nüfusu Suriyeli mülteciler dahil ve her geçen gün artan göç ile nüfusu artan Şanlıurfa’nın sağlık konusunda ciddi sıkıntılar yaşamaya devam ediyor.

Şanlıurfa şehir Hastanesi eğer şimdi faaliyete geçmiş olsaydı, proje alanı ile 436.172 m2 olup, 520 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi, 600 yataklı kadın doğum ve çocuk, 200 yataklı kalp-damar, 200 yataklı onkoloji, 100 yataklı rehabilitasyon ve 80 yataklı psikiyatri hastanesi olmak üzere toplam 1.700 yataklı bir şehir hastanesi Şanlıurfa’nın ve çevre illeresin ciddi şekilde sağlık sorunları giderilmiş olurlardı, sadece sağlık değil binlerce insana iş kapısı açılırdı. Âmâ gel gelelim daha temeli bile atılmamış boş bir araziden bahse ediyoruz. Yazık bu memlekete yazık insanlarımıza’dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 12:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat aktaş
murat aktaş - 8 ay Önce

anlamadıgım demiyolarmı cumhurbaşkanı illa duyacak yanıltdıgımızı hiçmi korkmuyolar ve halen nasıl oluyoda cumhur başkanı bu yanlış yönelndirmeyi ögrenmedi hep boşş vaadler bizim vekillerin yapdıgı en güzel şey boşş vaad alldatma görün ha urfalılar duyun bakın neler neler oluyo hep deniliyo her konuda cumhurbaşkanı yanıltılıyo biri cumhur başkanınan artık bu konuyu açsın yanıltdıklarını söylesin

Sebahattin Çelik
Sebahattin Çelik - 8 ay Önce

Demokrat Parti yi ve Necmettin Kara Başkanı tebrik ediyorum,Şanlıurfa sorunlarımızı dile getirdiği için

Murat Sarı
Murat Sarı - 8 ay Önce

Bir tek Şanlıurfa gerçek muhalefet yapan Parti Demokrat Parti ve Necmettin Kara

UYANMAMIZ LAZIM
UYANMAMIZ LAZIM - 8 ay Önce

Artık uyanmamız boş vaadlere inanmamız lazım yıllardır bizi böyle kandırdılar bu yüzden memleket 17 yıl bir arpa boyu yol alamadı her konuda bunun için Urfalılar olarak artık bu iktidar yalanlarına son verip SAYIN Cevheriyi seçimlerde sonuna kadar desteklemeliyiz 5 yıl pişman Olmak istemiyorsak bir 5 yıl daha kaybetmek geriye gitmek istemiyorsak sandığa giderken 5 dk iyi düşünelim Allah için adamlar yıllardır rahat kazanırız Havasından memleketi geri bıraktılar her konuda çevre illerden bile geriye düştük her konuda bu yüzden geri kaldık ama yeter bu Seçimde inşAllah Cevheri gelecek Şanlıurfa kazanacak yeni bir heyecan gelecek memleket güzel hizmetler görecektir ..

Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Varol BAŞKAN

SIRADAKİ HABER