‘Domates Patlıcan Geri Gelir Ama Vatan Geri Gelmez’

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar bugün gittiği komşu il olan Adıyaman’da sevgi seli ile karşılanırken, gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

‘Domates Patlıcan Geri Gelir Ama Vatan Geri Gelmez’

Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar seçim çalışması kapsamında bugün Adıyaman’ın Kâhta ve Samsat ilçe halkı ile bir araya geldi. Vatandaşlar tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Kasım Gülpınar bütün herkese teşekkür etti. 31 Mart seçimleri için Urfa’ya geldiği günden beridir durdurak bilmeden çalışmalarını sürdüren her gittiği yerde büyük bir sevgi seli ile karşılaşan Gülpınar,  çalışmalarına sadece Şanlıurfa’da değil bölgenin diğer illerinde de sürdürüyor. Adıyaman’ın Kâhta ve Samsat ilçelerinde vatandaşla bir araya gelen Gülpınar, Bizim sizlerle ne bir akrabalığa dayalı ne bir kan bağına dayalı akrabalığımız var. Ama yüzyıllardır tamamen Allah rızasına dayalı bir iman birlikteliğimiz var” dedi.

Dünya gündemini de değerlendiren Gülpınar, batı ülkelerin ülkemiz üzerinde oynadığı oyunlara değinerek, son zamanlarda sürekli gündemde olan sebze fiyatları üzerinde çıkış yaptı. Vekil Gülpınar, “Ona kızdım buna kızdım şu var bu yok dersek işte Allah korusun yarın vatan yok deriz. Ama vatan geri gelmez. Domates patlıcan geri gelir ama vatan geri gelmez” ifadesinde bulundu. 

‘Ne niyetle geldiysek o niyetle bizleri uğurlayın’

Gülpınar, “Bizim sizlerle ne bir akrabalığa dayalı ne bir kan bağına dayalı akrabalığımız var. Ama yüzyıllardır tamamen Allah rızasına dayalı bir iman birlikteliğimiz var. Bu sebeple bizlere göstermiş olduğunuz sevgiye binaen Allah hepinizden razı olsun. Madem böyle bir birlikteliğimiz var o zaman bizi kırmayacağınıza her ne niyetle geldi isek o niyetle bizi uğurlayacağınıza eminiz.” Dedi.

‘Yüzyıllar önce aramıza fitne ve nifak girdi’

“31 Mart akşamı emaneti ehline vereceğinizden eminiz.” İfadesini kullan Vekil Gülpınar,  “Bakın ABD Başkanı Suriye'nin olan Golan Tepeleri bundan sonra İsrail'indir diye imza atıyor ama Müslüman âleminde Türkiye'den başka kimseden ses çıkmıyor. Sanki zannedersiniz yeryüzünde tek Müslüman ülkesi Türkiye Cumhuriyeti. Ama işte yüz yıl önce o fitne o nifak aramıza girdi zalimler muvaffak oldu bugünde aynı şeyi yapmaya çalışıyorlar.  Osmanlıdan sonra zaten parça parça olan İslam ümmeti biraz daha muvaffak olup bizi bölerlerse Allah korusun Yeryüzünde Allah'ın adını duyacak, Allah'ın İlâ-yı kelimetullâh adına hareket edecek kimseyi bulamayız. Onun için meseleye bu gözle bakacağız her bir oyumuza bu bakışla sahip çıkacağız.” Şeklinde konuştu.

Gülpınar, ‘Vatan geri gelmez’

Gülpınar konuşmasını şu cümlelerle tamamladı, “Oy verdiğimiz zaman bunu düşüneceğiz. Ona kızdım buna kızdım şu var bu yok dersek işte Allah korusun yarın vatan yok deriz. Ama vatan geri gelmez. Domates patlıcan geri gelir ama vatan geri gelmez diyerek sözlerine son verdi.” Dedi.

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 17:44
YORUM EKLE
YORUMLAR
EDESSA
EDESSA - 7 ay Önce

URFANATİK BİR SİTEMİMDE SANA HÜKÜMET YANLISI HABERLERE YAPTIĞIMIZ ELEŞTİRİLERİ YAYINLAMIYORSUN SENİ DE ARTIK TAKİBİ BIRAKACAĞIZ OBJEKTİF OLUN LÜTFEN

SIRADAKİ HABER