Devletin Serveti Boşa Akıyor

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesine bağlı Mehmetçik mahallesinde dün gece geç saatlerinde geçtiğimiz hafta patlayan ana şebeke su borusu defalarca yapılmasına rağmen yine patladı.

Devletin Serveti Boşa Akıyor

Mehmetçik Mahallesinde geçtiğimiz yıllarda ana şebeke su hatlarının onarılması yapıldı. Defalarca onarılmasına rağmen 10 sefer patlayan su borusu dün gece patladı. Patlama sonucu yolda büyük bir çukur oluşurken borudan çıkan su metrelerce yukarıda elektrik tellerine kadar  yükseldi.

Suyun patlamasını gören vatandaşlar Servetimiz boşa akıp gidiyor diyerek tepkiler gözden kaçmadı. Merkeze kadar akan su yoldan geçen araçlara zorluklar yaşattı. Bir çok kırsal mahallelere,köylere giden su vatandaşlara hayatı olumsuz etkiledi.Havaların sıcak olmasına rağmen her gün su kesintisi yaşayan mahalle sakinleri metrelerce yol sarf ederek kovalarla ve Damacanalarla su getirmek zorunda kalıyorlar.bunun yanı sıra hiçbir yetkilinin mahallede olan sorunlara hiç duyarlı olmadıklarını söylediler.

‘Defalarca patlayan Ana şebeke su borusu neden bir çözüm bulunamıyor’

Mehmetçik Mahallesinde yıllardan beri yaşayan İbrahim Kaya şunları söyledi;

‘Ben kendim rahat 15 senedir bu mahallede oturuyorum ve her defasında bu ana şebeke su borusu patlıyor patlamasının neden hala çözülmüş değil yazık değimli tonlarca su akıp gidiyor.bunu önlemini neden almıyorlar.Yılların borusu yerin altında çürümesi nedeniyle defalarca patlıyor.Yazık yani yeniden temiz şebeke borusu yapsalar defalarca patlamazdı.’dedi

Mehmetçik mahallesinde market işleten Selami Mermer şunları söyledi;

“Ben 12 senedir bu mahallede oturuyorum ve defalarca belediye ve ŞUSKİ’ye gitmemize rağmen mahallede olan su sıkıntısı ve alt yapı sıkıntısı bir türlü çözüm bulamadılar.en ufak bir şey olduğunda gelip kapımızı çalmasını biliyorlar lafa gel dimi dilleri pabuç gibi neden hizmete geldi mi sesleri çıkmıyor.anlamadım bu nasıl belediye eğer belediyeciliği yapamıyorlarsa bıraksın gitsin yazık değimli onca vatandaşların haklarını yiyorlar.Belediyelere onca yatırım yapılıyor bunların hepsi nereye gidiyor ne yapılıyor  kimse görmüyor ki yaptığı hizmet ortada bizden 5 kilometre uzaklıkta bulunan Nihat Çiftçinin köyü yolu asfalt ve parke yapmış biz merkeze 1,5 kilometre uzakta olduğumuza rağmen hiçbir yetkilinin gelip buraya bir çöp dahi olsun yapmıyorlar.Belediye başkanlarına defalarca dilekçe yazmamıza rağmen hiçbir olumlu netice alamadık biz mahalle halkı olarak illa yolu kesip teker mi yakalım diğerin yaptıkları gibi gerekirse tüm mahalleli halkı toplanırız  Urfa merkeze doğru slogan atarak eylem yaparız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 08:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet atli
Mehmet atli - 2 yıl Önce

Bakan karşılamaktan görevimizi yapmaya boş vaktimiz olmuyor.Bütün bakanlıklar urfaya verilse yine boş.memleketin hali ortada.

SIRADAKİ HABER