Derede Kayık Sefası, Sinek Üretim Yeri Oldu

Şanlıurfa’nın Haliliye İlçesinde bulunan Karakoyun deresi deyim yerindeyse kentin sinek üretim merkezi oldu.

Derede Kayık Sefası, Sinek Üretim Yeri Oldu

Dönemin eski Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba tarafından ıslah edilerek çevre düzenlemesi yapılan Karakoyun deresi Celalettin Güvenç’in seçim kampanyası olmuştu. Kayık sefası ile afişe edilen Kara koyun deresine yıllardır bir çivi dahi çakılmadı. Karakoyun deresi içerisine akan kanalizasyon suları nedeniyle deyim yerindeyse sineklere yuva oldu.

Bölgede yaşayan vatandaşlar sineklerden duyduğu rahatsızlığı şu şekilde dile getirdi;

“Belediyeler ilaçlamalarını yapıyor ama bir türlü fayda olmuyor. Sıcaklıklarla beraber resmen hastalık akmaya başladı. Bu dereye biran önce çözüm bulunması gerekiyor. Tonlarca ilaç masrafı yapılacağına bataklığın kurutulması daha mantıklı bir çözüm gibi geliyor bunun için bir an önce bu derenin ya temiz su verilmesi yada üzeri beton bir şekilde kapatılmalıdır sivri sinekten bu parkta oturamıyoruz böyle bir parka böyle pis koku yakışır mı bide merkez de bu akan pis su yabancıların gelip burada fotoğraf çektirmesi yerine daha çok vatandaşlar bu alandan kaçıyorlar ”dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 03:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Memo
Memo - 1 yıl Önce

Belediyeler. Çalışmıyor. Her taraf. Sinek dolu. İlaçlama. Ve temizlik yapılmıyor. İlaç yerine su sıkıyorlar. Aldığınız. Maaş. Size haram. Olsun. Sizlere. Çalışmanız için oyverdik. Oma siz. Çıkar peşinde koştunuz vatandaşın intikamı. Acı olur

Memo
Memo - 1 yıl Önce

Belediyeler çalışmıyor. Bertaraf sinek ve pislik içersinde. Aldığınız. Cevre temizlik vergileri şişlere haram olsun buişi yapamıyorsanız. Gidin. Başkaları gelsin elben birgün. İsmini iyi yapan birileri gelecektir.

cemal h.
cemal h. - 1 yıl Önce

belediyenin ekipmanları ve işçileri işi gücü bırakmış siyaset için çalışıyor.bizim vergilerimizle bindiğiniz araçlarında sefa sürüyorlar.ailelerine servis yapıyorlar.yazıklar olsun.

eyüp
eyüp - 1 yıl Önce

bu karakoyun projesi biterse ve karakoyun çevre düzenlenmesi yaplılırsa millet karakoyun etrafında ev almak için bu sefer yarışır bu karakoyun şanlıurfa için gerçekten büyük veli nimettir keşfedilmemiş hazine yüzbinlerce insanların uğrak yeri olur içinden temiz su geçse birde kayıklar etrafında konaklar ve cafeler hadi buna lüks konutlarda ekleyelim şanlıurfa'ya has bir görüntü ortaya çıkacaktır. çok geç kalınmış çok yazık şehrin göbeği ya bu karakoyunun bi ucu var bi ucu yok ama yok pis kokuya sineğe devam :)

Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Admin bu olay sadece karakoyunda değil diğer derelerde de mevcut örnek benim evin yanı Ertuğrul Gazi mahallesi Karaköprü nün pis suyu önümüzden geçiyor kokudan sinekten geçilmiyor 21 yüzyılda Urfa'ya yakışmayan işler bunlar

Vatandas
Vatandas - 1 yıl Önce

Ben Almanya'da yasiyorum ve Almanya'dan türk misafirlerimi getirdim Urfa'ya , memleketim harika vs diye övdüm , ama pişman oldumki getirdiğime , rezil oldum bu rezaleti misafirlerim görünce ,

SIRADAKİ HABER