Demokrat Partinin Adayı AK Parti'nin Büyükşehir Adayını Destekleyecek

Harran Belediye başkanı, Demokrat Parti (DP) Harran belediye başkan adayı Mehmet Özyavuz 31 Mart Yerel seçimler Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Beyazgül’ü Destekleyeceklerini açıkladı.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Şanlıurfa siyaseti yine hareketlenmeye başlandı. Daha önceki dönemde AK Parti Harran Belediye Başkanı olarak seçilen ve bu dönemden AK Parti’den ilçe adaylığında aday gösterilmeyen Mehmet Özyavuz diğer birkaç aday gibi başka partilerde aday olmuştu. Demokrat Parti Harran Belediye Başkanı olarak aday gösterilen Özyavuz, bugün ilçede dengeleri değiştirecek bir açıklamada bulundu. Özel bir otelde basın mensupların karşına geçen Mehmet Özyavuz, HDP kırmızıçizgimiz diyerek İlçesinde kendisine oy isteyeceğini büyükşehir anlamında ise AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e destek vereceklerini söyledi. Dengeleri oldukça değiştirecek bir açıklamada bulunan Özyavuz’a seçmenlerin nasıl bir tavır ve destekten yana olacağı ise merak konusu oldu.

‘Arkadaşların tümüyle çizgimiz de belli, benim de çizgim belli’

Harran'daki aşiretlerin, arkadaşlarının ve seçmenlerin yoğun talebi üzerine Demokrat Parti'den aday olmaya karar verdim diyen Özyavuz, " Şimdi bizim çizgimiz belli. 12 Eylül öncesi ve sonrası arkadaşların tümüyle çizgimiz de belli, benim de çizgim belli. Bayrağına, vatanına bağlı politikacıyım. Kısmet oldu bu dönem Demokrat Parti'den aday oldum. Aşiretlerin, arkadaşların ve seçmenlerle yapılan görüşmede; Büyükşehirde AK Parti'nin adayı Zeynel Abidin Beyazgül'e destek vereceğiz. Kendi ilçemizde de Demokrat Parti olarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler için ülkenin bölünmez bütünlüğü ve bayrağı çok önemlidir. Bunun için bu kararı aldık" dedi.

‘Merak etmeyin bizi AK Parti’ye alırlar’

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa mitinginde yapmış olduğu açıklamada “bu trenden inen ben olduğum sürece bir daha bu trene binemez” sözlerini kendileri için söylenmediğini ifade ederek, AK partiden aday gösterilmeyip başka partilerden aday olan diğer ilçe adaylarına söylenen bir söz olduğunu söyledi. Gazetecilerin 31 Mart seçimlerinden sonra AK Parti’ye geçecek misiniz? Soruna ise Özyavuz Evet geçmeyi düşünüyorum, dedi. AK Partinin ise kendilerini kabul edip etmeyeceği konusunda da ise emin bir şekilde konuşan Özyavuz, alırlar merak etmeyin dedi.

 ‘Başka arkadaşlar için söylemiş. Bizimle alakası yok’

"Yabancı bir parti değil, yuvamız. Bu nedenle kazandığımızda yine oradayız. Cumhurbaşkanımız, "Trenden inenler bir daha binemez" sözünü başka arkadaşlar için söylemiş. Bizimle alakası yok. Biz nerede olursak olalım vatanına, bayrağına ve Cumhurbaşkanına bağlı insanlarız."

Haber: Mehmet Kaması- İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 12:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Alışmışsınız inip binmeye sizde hiçmi kişilik yok

yalan dünya
yalan dünya - 8 ay Önce

wel wel wel başka arkadaşlar için söylemişmiş.la bi duruşunuz olsun be

urfalı
urfalı - 8 ay Önce

terene alır neden almasın baktılar cevheri kazanacak onun oylarını eritmek için herşeyi yaparlar fakkı babada trenden indirildi sonra bakan olarak bindirildi siyaset işde böyle bişi ama degişim şart oylar adam gibi adama yalansız yandaşsız menfaatsiz sözünün eri cevheriye

Rean Karnasyon
Rean Karnasyon - 8 ay Önce

siyasi reankarnasyon yaşayan bir abimiz olsa gerek.Bu önündeki tabağı artislik olsun diye fakire verip insanların sevgisini kazandığını düşünen insanın herkes yemek yerken sofradakilerin tabağına bakan insan tipi.

murat
murat - 8 ay Önce

ınsanda bıraz kıslık olur durus oluraam nerde bunlarda ıkı dak bı durus sergılemdın be senın akpye gecmene gerek yok zaten ekpenın adayı var kalkter meselesi bu öz yavuzlarda malsef yok bunalrın gıtmedığı partı kalamdı

DEĞİŞİM ŞART
DEĞİŞİM ŞART - 8 ay Önce

OYLAR CEVHERİYE..

Helal
Helal - 8 ay Önce

helal olsun başkan dik durmuşl hpd desteklediği sp destek vermemiş

Urfa
Urfa - 8 ay Önce

Tebrik ederim yiğit adamsın

SIRADAKİ HABER