Demokrasinin Yorgunları Sandık Başkanları

24 Haziran Pazar günü Tüm Yurtta Yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin yorgunları sandık görevlileri ile kolluk kuvvetler oldu.

Demokrasinin Yorgunları Sandık Başkanları

Pazar günü yapılan seçimlerde sayıları milyonları aşan sandık görevlilerinin yanı sıra seçimlerin güvenli bir biçimde yapılmasını sağlamak amacıyla yine sayıları milyonları aşan güvenlik güçleri Türkiye’de seçime giren siyasi partiler kadar yorgunluk yaşadı. Bu demokrasi yorgunları sayesinde Türkiye’de birkaç yerde yaşanan olayların dışında olay yaşanmadı. Her seçimde olduğu gibi demokrasinin asıl kahramanları sandık görevlileri ve güvenlik güçleri oldu.

Siverek ilçesinde yapılan seçimlerde 135 bin 699 seçmen 467 sandıkta oy kullandı. Bazı sandık görevlileri ile güvenlik güçleri saat 17 de oy verme işleminin bitmesinin ardından tutanaklarını tutup oy çuvallarını ilçe seçim kuruluna getirdiler.

 İlçenin Yenişehir mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar gençlik merkezinde yapılan oy sayımlarından dolayı bazı sandık görevlileri,  sayımı beklerken, oy çuvallarına sıkı sarılıp saatlerce yerde oturarak beklemek zorunda kaldılar.

Sandık başkanlarının bu halini görenler “ işte demokrasinin asıl yorgunu bu vatandaşlar”  yorumunu yaptılar.

URFANATİK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER