Demirtaş'tan Suruç Açıklaması!

 HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş sosyal medya üzerinden Suruç'ta yaşananları değerlendirdi. Demirtaş, olayın aydınlatılması gerektiğini söyledi.

Demirtaş'tan Suruç Açıklaması!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli de bir açıklama yaptı. Temelli, "Buradan bir kez daha İçişleri Bakanlığı'na, Adalet Bakanlığı'na, valilere çağrı yapıyorum. Hemen olayın gelişmesindeki delillerin karartılmasının önüne geçin. Bu olayın suçlularını, bu provokasyonu gerçekleştirenleri bir an önce yakalayıp, adalete teslim edin" diye konuştu

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Şanlıurfa Suruç'ta AK Partililere yönelik düzenlenen saldırıyla ilgili Twitter'dan açıklamada bulundu.

Demirtaş, "Suruç'ta yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Yaşananlar çok vahimdir. Etkili bir soruşturmayla, gerçekler mutlaka açığa çıkarılmalıdır. Yurttaşlarımız provokasyonlara gelmemeli, serinkanlılıklarını korumalıdır. Seçimlere baskı, şiddet ve kan bulaştırmaya çalışanların heveslerini kursaklarında bırakmalısınız. Hiçbir şey, insan canından daha kıymetli olamaz." ifadelerini kullandı.

Öte yandan HDP Eş Genel Başkanı ve Van milletvekili adayı Sezai Temelli, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, "Buradan bir kez daha İçişleri Bakanlığı'na, Adalet Bakanlığı'na, valilere çağrı yapıyorum. Hemen olayın gelişmesindeki delillerin karartılmasının önüne geçin. Bu olayın suçlularını, bu provokasyonu gerçekleştirenleri bir an önce yakalayıp, adalete teslim edin" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER