Demet Saatçi Güven’den 11 Nisan Mesajı

Şanlıurfa AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Demet Saatçi Güven’den 11 Nisan Mesajı


Şanlıurfa AK Parti Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Mesajında Şanlıurfalıların milli mücadele dönemindeki kararlılığına değinen Demet Güven Saatçi, “Bundan 12 bin yıl önce olduğu gibi bugün de coğrafyasının en önemli kentlerinden biri olan Şanlıurfa, üç büyük medeniyetin merkezinde yer alan, binlerce yıllık medeniyet birikimini harmanlayarak kendi özgün kültürünü oluşturan bir insanlık merkezidir.

Tarihin derinliklerinden gelen medeniyet anlayışlarını, İslam’ın dünyaya adalet yayan İlahi yönüyle birleştirmeyi başarmış, insana insan olduğu için değer veren, farklı dil, din ve kültürden insanlarla bir arada huzur içinde yaşamanın eşsiz örneklerini sergilemiş olan Urfa, bu güzel hasletlerini yaşattığı vatan toprağına, bayrağına, devletine ve milli birlikteliğine de çok sıkı bağlı olduğunu defalarca ispatlamıştır.

Şanlıurfa halkının kendi topraklarında birlik ve beraberlik içerisinde kendi yerel imkânlarıyla özgürlük mücadelesini ateşleyip düzenli ordu olmadan bir araya gelerek yurdunu düşman işgalinden kurtarmıştır. Şanlıurfa halkı, yurt savunmasında gösterdiği mücadelelerle, düşman işgalinin kırılmasında her türlü fedakârlıkları göze almış, birlik ve beraberliğini korumuş, eşi görülmemiş bir mücadele örneği vermişlerdir. Şanlıurfalılar, ülkenin bölünmez bütünlüğü ve beraberliği için, kahramanlıkları ile tarih içerisindeki görevlerini yerine getirmiş, büyük bir destan yazmıştır. Şanlıurfalıların düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıldönümü kutlu olsun. Canını dişine takıp, kahramanca vatan uğruna can veren aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize değerli büyüklerimize, emeği geçen tüm kahramanlarımıza Allah rahmet etsin. Ruhları şad olsun.” Dedi.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER