Değişim Hareketi Değişimle Büyüdü

Mali Müşavir Mustafa Karadağ 5 Mayıs’ta yapılacak olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası  seçimlerinde aday olduğunu açıkladı.

Değişim Hareketi Değişimle Büyüdü

Şanlıurfa’da 5 Mayıs tarihinde yapılacak olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler odası başkanlık seçiminde değişim hareketi başkan adayı Mustafa Karadağ önemli açıklamalarda bulundu.

 Tüm paydaşlarımız ile işbirliği içinde meslek ve meslektaşlarımızla kurumsal farkındalık yaratarak şeffaf bir yaklaşımı benimseyen oda yönetimi olmak adına, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve diğer tüm paydaşlarımız ile işbirliği içinde uluslararası standartlarda kurumsal kimlik oluşturma ekseninde yaratıcı ve yenilikçi bir perspektiften hareketle kamusal alanda muhasebe mesleğinin tanınırlığını arttırmak, mesleki ve sosyal sorumluluk projeleri ile etkin ve yetkin bir meslek kuruluşunun temel adımını atmak adına Değişim Hareketi oluşumunda seçimlerde bizlerde olacağız dedi.

    Özelikle Haksız rekabet ve etkin bir meslek vurgusu ile yola çıkan Karadağ Mesleğe yeni katılmış arkadaşlarımız için mesleki ve sosyal yardımlaşma fonu oluşturmak ve işsiz olan meslek mensupları için oda bünyesinde kariyer planlaması, mesleki gelişim ve istihdam konularında programlar yaparak tüm meslektaşlar ile sen ben olmadan bizler olacağız çağırısında bulundu.

   Mali Müşavirlik Mesleğinde Saygınlık ve Görünürlük çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulunan Karadağ; Mesleki saygınlık ve kazanımlar için ; kamu ve toplum nezdinde gerekli çalışmalar yaparak Mali Müşavirlik Mesleğinin tanımını ve çalışma alalında karşılaştığı sorunları Mesleği icra ederken doğabilecek her türlü MÜCBİR sebep haklarının olması gerektiği altını çizen Karadağ ayrıca Haksız rekabet ilede etkin bir biçimde mücadele edeceğinin altını çizdi.

    Meslek mensuplarımız için yeni iş alanlarının yaratılabilmesi için ilgili bakanlıklara sürekli iletişim halinde olmayı, 3568 sayılı Meslek Yasamızın meslek mensuplarımızın menfaati çerçevesinde güncel hale getirilmesi için çalışmalar yapmayı, SGK, Ticaret ve Sanayi Odası, Defterdarlık ve Vergi Dairesi Başkanlığında tarafımıza odaların tahsisi konusunda çalışmalar yapmayı, Sosyal sorumluluk projelerine ön ayak olmayı, Mali Müşavir Evi sosyal amaçlı faaliyetlerde bulunmak üzere üyelerimizin hizmetine sunmayı amaçladıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 10:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ümit yardımcı
ümit yardımcı - 7 ay Önce

değişim hareketine başarılar dilerim...

a.kadir badıllı
a.kadir badıllı - 7 ay Önce

her yerde değişim şart

a.kadir karadağ
a.kadir karadağ - 7 ay Önce

değişim hareketi olarak çıkılan bu yolda bütün değişim hareketinin üyelerine başarılar dilerim... her zaman her yerde değişim şart....

Mehmet AKDEMİR
Mehmet AKDEMİR - 7 ay Önce

Nihayet mesleğimiz ile ilgili kaygıları olan bir Başkan Adayı bulabildik Şükürler olsun ALLAH ım

A.ŞEKER
A.ŞEKER - 7 ay Önce

Başkanlık yakışır kardeşime Değişim Şart

SIRADAKİ HABER