Dededeler Torunlara Masal Anlatıyor

Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ve Şanlıurfa Haliliye ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Dededeler Torunlara Masal Anlatıyor" Projesi kapsamında sınıf ziyareti yapıp masal okuyan dedeler çocukların mutluluk kaynağı oluyor.

Dededeler Torunlara Masal Anlatıyor

Proje kapsamında Haliliye Merkez Zübeyde Hanım Anaokulu Öğretmenlerinden Esra TAŞ’ ın yapmış olduğu etkinlikte Öğrenci Dedesi Halil PAMUKÇU öğrencilerle bir araya gelerek Masal anlattı. Öğrencilerle güzel vakit geçirdiğini kaydeden Öğrenci Dedesi Halil PAMUKÇU ‘’ "Torunlarımızın topluma hayırlı evlat olmaları için, büyüklerine saygıyı, küçüklerine sevgiyi öğretmek için buraya toplandık. Elimizden geldiği kadarıyla onlara hoşgörüyü ve geleneklerimizi aşılamaya çalışıyoruz, bizim görevimiz bu. Şimdi onlar neyi öğrenirlerse onu unutmazlar biz de iyi şeyler öğrensinler istiyoruz. Bu projeye destek veren başta İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet VURAL Bey’ e ve Proje destekçilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Haliliye Merkez Zübeyde Hanım Anaokulu Öğretmeni Esra TAŞ ise; ‘’ "Dedelerle, torunları buluşturmak istedik. Velilerimize onların bu projeye destek vermesini rica ettik. Dedelerimiz de kabul ettiler ve okulda buluşmaya başladık. Şimdi dedeler ve torunlar arasında çok fazla bir gelişme kaydettiğimizi görüyoruz. Anneler diyor ki 'Benim çocuğum dedesiyle konuşmazken, şimdi konuşmaya başladı.' Yani biz kitap sevgisini kazandırmaya çalışırken, dedelerin ve torunların kaynaşmasına sebep olduk. Bu etkinliği de ilerlettik, bir köprü oluşturduk. Dedeler, torunlarından istediklerini, torunlar, dedelerinden istediklerini dile getiriyor. Dedeler, torunlarına öğütleri veriyor, nasihatler ediyor, etkinliğimiz mutlu bir şekilde devam ediyor." diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER