Dedaş'tan Eyyübiye'ye Milyonluk Yatırım!

Şanlıurfa’nın merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan Direkli Mahallesindeki 2 milyon 200 bin liralık yatırımın 1.2 milyonluk ilk etabını bir süre önce tamamlayan Dicle Elektrik, söz konusu yatırımın 1 milyon liralık ikinci etabına başladı.

Dedaş'tan Eyyübiye'ye Milyonluk Yatırım!

Dağıtım bölgesindeki müşterilerine kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli enerji vermek için çalışan Dicle Elektrik, planlı yatırımlarını ara vermeksizin sürdürüyor. Bu çerçevede Dicle Elektrik Dağıtım Şanlıurfa İl Müdürlüğü tarafından Direkli Mahallesindeki elektrik şebekesi yenilenmeye başlandı. Söz konusu yatırımın 1.2 milyon liralık ilk kısmı ile mahallede 8 bin 500 metre alpek ve 72 bin metre abone kablosu döşendi, cadde ve sokaklara 215 beton direk dikildi. Yatırım kapsamında 340 adet Direk Üstü Sayaç Otomasyon Panosu'nun (DÜSOP) montajı da tamamlandı.

4 Bin Abone Olumlu Etkilenecek

Mahallede yaşayan yaklaşık 4 bin aboneyi ilgilendiren yatırımın 1 milyon liralık ikinci etabına ise Kurban bayramından önce başlandı. Yatırım kapsamında mahallede, öncekine ek olarak 10 bin metre daha alpek kablosu ile 41 bin metre de abone kablosu döşendi. Yatırım bölgesinde 120 yeni direk dikilirken 250 adet DÜSOP’un montajı tamamlandı.

Önümüzdeki günlerde tamamlanacak olan yatırım ile birlikte Direkli Mahallesinde aşırı yükten dolayı yaşanan abone kaynaklı arızaların azalması, hatta önemli ölçüde ortadan kalkması bekleniyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
AGİT
AGİT - 3 hafta Önce

Bu Sömürücü Şirketin Reklamını Yapıp Durmayın. Karaköprü Karşıyaka Mahallesinde Ana Cadde de Her Akşam Direklerdeki Teller Birbirine Çarpıp Kıvılcım Atıyor Kimsenin Gelip Baktığı Yok İlla Biri mi Ölmeli Bunun Düzeltilmesi İçin ?

urfalı cenk
urfalı cenk - 3 hafta Önce

bizimle dalgamı geçiyorsunuz yoksa urfa milletini gerizekalımı sanıyorsunuz bunun neresi yatırım dedaş kendisi için bunu yapıyor kaçağı önlemek için saatleri direklere takıyor urfa için yatırım olmuş olsaydı direk telleri yer altına alınırdı ve tehlike arz etmezdi saygı değer admin yalakalığı bırakalım artık

SIRADAKİ HABER