Dar Gelirli Ailelerin Yüzü Gülmeye Devam Ediyor

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Yetim Ehli Yardımlaşma ve Dayanışma derneği Bin 200. yetim ve dar gelirli aileye kurban eti dağıttı.

Dar Gelirli Ailelerin Yüzü Gülmeye Devam Ediyor

Yetim Ehli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği günlük Bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek, Bayramda 650 yetim çocuğa Bayramlık Ayakkabı, Elbise ve 135 yetim çocuğa da kuran kursu eğitimi veriyor. Yetim Ehli Yardımlaşma Derneği kurban bayramında yurt içi ve yurt dışından aldığı 130 küçükbaş ve 10 büyük baş bağış  kurbanı keserek Bin 200 yetim ve dar gelirli aileye dağıttı.

Akçakale Yetim ehli Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Ahmet Doğan, Yaptığı açıklamada;"Yetim Ehli Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak ilçemizde Akçakale de  sınırın sıfır noktasında 130 küçük baş, 10 büyük baş kurbanı kestik. tespit ettiğimiz çoğunluğu yetim olmak üzere Bin 200 aileye etlerini dağıttık. Bu hizmette bize destek veren hayrat insani vakfı ve yetim ehli bağışçılarına teşekkür ederim.  Allah onlardan razı olsun. Bizim gönüllü dernek üyeleri sabah saat 05:00 ten itibaren ayaktalar çalışıyorlar. Bu duygu ve düşüncelerle bütün İslam alemini mübarek kurban bayramlarını kutlar esenlikler dilerim."Dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2019, 23:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER