Cumhuriyet Başsavcısı Kuş'tan 19 Mayıs mesajı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlama mesajında, Türkiye’nin 19 Mayıs 1919’da işgal girişimlerine teslim olmayacağını güçlü ve kararlı bir şekilde Dünyaya duyurduğunu ifade etti.

Cumhuriyet Başsavcısı Kuş'tan 19 Mayıs mesajı

Başsavcı Uğurhan Kuş, mesajında şunları kaydetti; “Yüce milletimiz, geçmişte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yaptığı gibi, her türlü işgal girişimine karşı çıkmış ve hainlere geçit vermemiştir. O günlerde hayal sanılan bağımsızlık ruhu, bugünde anlaşıldığı üzere şanlı gençliğimizin teminatı altındadır. 1919 yılında Samsun’a çıkan Atatürk, ülkeyi gençlerimize emanet etmiştir. Onun ülkeyi emanet ettiği gençlerimiz 15 Temmuz’da da bu emanete sahip çıktıklarını göstermiştir. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Onların bu kutsal görevi sonsuza dek yerine getireceğine inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle; vatanını canlarından değerli gören Şanlıurfa halkının 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 98. yılını kutluyor, başta 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum”

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2017, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER