Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Suruçlu Çıktı

Şanlurfa’nın Suruç ilçesine bağlı Yukarı Karıncalı kırsal mahallesinde yaşayan Şehmus Saçlı Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ın askerlik arkadaşı çıktı.

Suruç İlçesinin Yukarı Karıncalı kırsal mahallesinde Çiftçilik yapan Şehmus Saçlı   1980 yılında İstanbul Hastal Alibeyköyü Kâğıthane’de 6’ıncı Tümen 125 alayında beraber vatanı görevlerinin yaptıklarını askerlikleri bittikten sonra bir daha kendisi ile görüşmediğini ve birçok kes girişimde bulunduğu halde Cumhurbaşkanımızın müsait olmadığı için kendisi ile görüşmediğini ilk fırsatta cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteyip Askerlik günlerini, anılarını bir kez daha yaşamak istediğini dile getirdi.

Şehmus Saçlı Askerlik sıralarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın komutan ve askerler tarafında çok saygı duyulan biri olduğunu ve hatta kendisine bölükte Hoca diye hitap ettiklerini belirtti.

Aynı Bölükte askelik yaptığını dile getiren Şehmus Saçlı Urfanatik Gazetesine şu açıklamalara yer verdi;

‘Erdoğan’a Bölükte Hoca Derdik’

Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan İstanbul Hastal Kâğıthane’de 6’ıncı Tümen 125 alayında asker idik Tümen komutanımız faik üzer idi, Biz askerlik bittiğinden beri hala görüşemedik onunla görüşmek işitiyorum 1980’de 63/2 tertip olarak askerdik. Biz Askerde Cumhurbaşkanına Hoca efendi diyorduk. Güzel bir askerdi, sürekli birbirimizin yanındaydık.

‘Cumhurbaşkanı İle Görüşmek İstiyorum’

 Böyle üst bölgelerde görev alacağını bilmiyorduk. Sadece bir asker ve silah arkadaşı olarak tanışıyorduk. Cumhurbaşkanımız Suruç’a geldiğinde görüşmek istedim koruma bırakmadı gereken iletişim bilgilerimi verdim bir daha da dönüş yapılmadı. Ben Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı seviyorum ve onunla görüşmek istiyorum, Ankara’ya gittim Ak parti Suruç milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın yanına baktım orada işler yoğun olduğundan dolayı çok geç olacak diye Cumhurbaşkanımızda görüşemedik ve bende oradan geri döndüm geldim.

‘Başkan Erdoğan’ı Seviyoruz’

 Cumhurbaşkanımıza şunu söylemek istiyorum kendisini çok seviyorum Allah yolunu açık etsin ve her zaman onun arkadaşındayım ve onun destekçisi olacağız. Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa’da 7 ‘ye miting yaptı ne kadarda görüşmek istedim beni bırakmadılar. Bu konu hakkında Vekil Yıldız’la da görüştüm başka bir zamana kalsın dedi o gündür bugündür görüşemedik.ve görüşmek istiyorum Dedi.

Özel Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim Binici
İbrahim Binici - 3 ay Önce

Ben anlamadım şimdi reis 1980 de mi askerdi

Hasan Aslan
Hasan Aslan - 3 ay Önce

Adamın (reisin) derdine bak, bunun keyfine bak :))) başka asker arkadaşlarıyin peşine de bu kadar düştün mü? Ne haber ama ))

SIRADAKİ HABER