Cumhurbaşkanı Erdoğan Harran Üniversitesi İle İlgili Önemli Açıklama

24 Haziran seçimleri için geldiği Şanlıurfa'da mitinginde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Harran Üniversitesi ile ilgili önemli bir ayrıntıyı da halkla paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Harran Üniversitesi İle İlgili Önemli Açıklama

Türkiye'nin Suriye halkı için yaptıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eğitim alanındaki boşluğun nasıl doldurulacağunu şu sözlerle açıkladı: "Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz. Eylülde eğitime başlayacak" dedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa'da yapılan faaliyetleri anlatarak şunları söyledi:

"Şanlıurfa'ya 2002 yılına kadar sadece 29 km bölünmüş yol yapılmış. Biz buna 540 km bölünmüş yol ilave ettik. Toplam maliyeti 980 trilyon olan yol projeleri hızla devam ediyor. Harran Üniversitesi, Türkiye Maarif Vakfı ve YÖK beraber çalışarak şimdi El-Bab'da Uygulamalı Bilimler Fakültesi açıyoruz. Nissibi köprüsünü kim yaptı? Nusaybin Mardin demiryolu hattını tamamen yeniledik. Şanlıurfa'yı hızlı trenle tüm Türkiye'ye bağladık. Adayların bir tanesi Sivas'a hızlı tren istemiyormuş. Neymiş göç hızlanırmış. Bunlara kağnı verelim onunla yürüsünler. Bizler çalışıyoruz bunların böyle bir derdi yok. Şehrimize 3 ayrı hızlı tren kazandırıyoruz" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER