Çöp Toplayan Kardeşler Kaldırımda Uyuya Kaldı

Şanlıurfa'da aile ekonomilerine katkı sunmak için çalışmak zorunda kalan Şanlıurfalı çocuklar, yorgunlukları yürek burktu.

Çöp Toplayan Kardeşler Kaldırımda Uyuya Kaldı

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı  Atatürk bulvarında en işlek sokağında kaldırım kenarında çekilen kareler, yürek burktu, Kaldırım kenarında  3 çocuğun uykuya daldığı an objektiflerimize yansıdı. Çöpten topladığı kartonlardan vücudu yorgun düşen çocuklar kaldırımda uyuya kaldı. 

Çöplerden geri dönüşümde kullanılabilecek atık ve hurda toplayarak aile bütçesine katkı koymaya çalışan çok sayıda Urfalı çocuklar, Kent sokaklarında hayat mücadelesine katılıyor.

Atatürk bulvarında Kaldırım kenarından yorgunluktan ve açıktan uyuya kalan 3 kardeşlerin görüntüleri yürek burktu. Bu çocuklar oyun oynamak için yarışmıyorlar. Ekmek parası için hayat mücadelesi veriyorlar. Küçük yaşta açlık ve yorgunluğa dayanmayan vücutları onları kaldırımda bile çaresiz bırakıyor.

Çöpten topladığı hurdalarla aile bütçesine katkı sağladığını belirten 3 kardeşler "Sabah ayrı mahallelere dağılıyoruz. Akşam ise topladığımız hurdaları satarak eve ekmek götürmeye çalışıyoruz. Bizim gibi bir çok arkadaşım mendil satıyor ya da hurda topluyor. Arabayı çekmekte zorlanıyorum ama başka çarem yok. benim Babam hamallık yapıyor bazen iş olmuyor bizler sabah erken saatlerde mahalle mahalle gezip çöplerden hurda topluyoruz "dediler. 

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 8 ay Önce

Pegamber efendimiz hadisinde ne demiş ,,komşusu açken uyuyan bizden degildir,,idarecilerin bunu iyi düşunmesi lazım,,

misafir
misafir - 8 ay Önce

askıda ekmek uygulamasına destek veren hayırsever insanlarımıza ve fırıncılarımıza teşekkürler

Urfa
Urfa - 8 ay Önce

Cehalet büyük bir sorundur. Kendini düşünmeyen zihniyet cocuklarinida düşünmez. Eğitime öğretime kiymet vermeyen, geleceği daha insancil yaşayabilmek vereceğimiz kararlarda yatar. Ne yazik ki çikarci, menfaatçi düşünmemiz doğruyu doğru değil yanlişi tercih etmemiz gelecekte daha zor hayat şartlarini nesillerin sirtina yüklemiş oluyoruz. Seçimler daha iyi hayat şartlari isteme imkanlaridir. Türkiyede geçmişte başarisiz olmuş bir partiye ikinci defa seçip hata üstüne hata yap demektir. Kendi düşen ağlamaz.

SIRADAKİ HABER