Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası Kompleksinde İnceleme Yapıldı

Şanlıurfa'da yapımı devam eden Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şey demektir" dedi.

Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası Kompleksinde İnceleme Yapıldı

Şanlıurfa'da gençlere yönelik spor ve sanatsal faaliyetlerini sürdüren Büyükşehir Belediyesinin Karaköprü ilçesinde yapımına devam ettiği Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası kompleksinin inşaat çalışmaları hızla yükseliyor. Karaköprü Orman Bölge Müdürlüğü bitişiğinde 30 bin metrekareden oluşan Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası projesinde 18 adet farklı oyun grubu, macera parkuru, masa tenis alanları, langırt oyun masaları, 10 kaydırak, yüksek halatla tırmanma parkuru, biyolojik gölet, su oyun alanı, kum havuzu, oturma birimleri, piknik alanları, kamelyalar, trambolin, tırmanma duvarı, boyama duvarı, kuru havuzları yer alıyor. Şanlıurfalı çocuk ve gençlerin hizmetine sunulacak olan tesisin inşaat çalışmalarını inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, teknik ekipten yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çocukların geleceği için hizmet ettiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Şanlıurfa Çocuk Oyun Dünyası hem çocuklarımız için macera alanı oluşturabilme, hem de ailelerin onlarla birlikte gelip bu alanda dinlenebileceği ve onlarla birlikte vakit geçirebilecekleri alanları oluşturuyoruz. Yüzde 80 düzeyinde çalışmalar tamamlandı. Çevre ve peyzaj düzenlemeleri, çocuk oyun gruplarının ünitelerininin yerleştirilmesi kaldı ve ince detay işler tamamlanacak. Biyolojik göletin yalıtımı ile bunların üst yapı çalışmaları yapılıyor. Şanlıurfa için vizyonel bir proje olarak buluyoruz. Şanlıurfa'da her zaman çocuklar klasik bir şekilde yapılmış parklarda bizler de birazda klasiğin dışında onları heyecanlandırabilecek ve onların daha antrenalini yükseltebilecek bir çocuk oyun dünyası planlandı. Çocuklarımızın mutluluğu bizim için her şey demektir. Bu ülkenin ve bu şehrin geleceği onlara emanet edilecektir. İstiyoruz ki bulunduğu ve yaşadığı Şanlıurfa'da mutlu olabilmeleridir" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gençlik
Gençlik - 2 yıl Önce

Gençler ve çocuklar için yapılan komplekslere ilgi oranı çok zayıf, ama yinede beton yapmaktan vazgecmıyor bu beledıyeler, bunları düşünürken şunuda unutmayalım; ceylanlar şehriyiz, kelaynak diyarız demeyı buluyorlar, ama birtane hayvanat bahçemiz yok, Çocuklar için bir tane lunaparkımız yok bu bu şehir için koca bir ayıp başkada bir şey değildir yeri gelince de Şanlıurfamız büyük şehirdir duyda inanma ...

SIRADAKİ HABER