Çocuk Trafik Eğitim Parkının Temeli Atıldı

Türkiye’nin en büyük 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nın temeli Şanlıurfa'da atıldı. 32 bin metrekarelik bir alan üzerinde yapımına başlanan merkezin temel atım töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Türkiye'nin en genç şehri Şanlıurfa'da çocuklara ve gençlere yönelik yatırımlarımız sürecek" dedi.

Çocuk Trafik Eğitim Parkının Temeli Atıldı

Çocukların ve gençlerin eğitimde ve sporda gelişmesine yönelik her türlü desteği sağlayan Büyükşehir Belediyesi, bu kez Türkiye'nin en büyük Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nı Şanlıurfa'ya kazandırıyor. 14 bin metrekaresi kapalı, toplamda ise 32 bin metrekarelik yeşil alan üzerine yapılması planlanan parkın temel atım töreni düzenlendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'nin ev sahipliğinde düzenlenen törene AK Parti İl Başkanı Bahattin Yıldız ve AK Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Peltek, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şefik Bakay, Şanlıurfa Defterdarı Gülcan Akbıyık, Şanlıurfa Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkanı Mehmet Altun ile çok sayıda davetli katıldı.

Başkan Çiftçi:  Çocuklara Ve Gençlere Yönelik Yatırımlara Devam

Temel atım töreninde bir konuşma yaparak tüm davetlileri selamlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "19.4 yaş ortalaması ile Türkiye'nin en genç şehriyiz. Büyükşehir kadroları olarak bu genç potansiyelin farkında olan ve gençlerine yönelik yatırımlara önem veren bir anlayışa sahibiz. Bu yatırımımız da işte bu bilinçle yola çıkarak hayata geçiriliyor. Çocuklarımızın trafik anlamında her türlü bilgi ve donanıma sahip bir şekilde geleceğe birikimli bir birey olarak kazandırılması çok hassas bir konu. Böylelikle bir projemizi daha fiziki olarak uygulamaya geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum" dedi.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı

Türkiye’nin en büyük 'Çocuk Trafik Eğitim Parkı' olma niteliği taşıyan proje 32 bin metrekare yeşil alan üzerine ve 14 bin metrekare kullanım alanı üzerine yapılacak. Deneyimli trafik eğitmenleri ile birlikte ilkokul ve anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verilecek olan eğitim parkında aynı anda 140 öğrenci eğitim alabilecek. Engelli öğrencilerin de unutulmadığı projede öğrenciler, akülü araçlar kullanarak trafik eğitimi almış olacak. 3 adet bina, açık hava dersliği, çocuk oyun parkı ve bir yonca kavşağı, yaya geçitleri, yaya üst geçitleri, sinyalize kavşaklar, kontrolsüz kavşaklar, dönel kavşaklar, hemzemin geçitler, tünel, kasisli yollar, otobüs durakları, alt geçitler, üst geçitlerin bulunduğu bu minyatür şehirde gelecekteki trafik sorunlarının şimdiden azaltılması hedefleniyor.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 12 ay Önce

Arkadaş bu yenişehirdeki c.tesi pazarinin içine girilmiyor cehennem gibi buraya bir serinletmek için bir şeyler yapilsin buralardan insanlar alişveriş yapiyor biz bunlara oy veriyoruz Allah rizasi için semt pazarinin oldugu gun hangi belediye başkani gelip ziyaret etmiş utaniyormusunuz biz size oy verdik hizmet istiyoruz hizmet inşAllah çôzum bulunur

SIRADAKİ HABER