"Çocuğumun Hayatından Endişe Ediyorum"

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesine bağlı Devteşti Mahallesinde ailesi ile birlikte oturan Yunus Emre Hicri oturduğu parkta telefonu çaldırdığı gaspçıların peşine düştüğü günden beridir bir daha eve dönmedi.

"Çocuğumun Hayatından Endişe Ediyorum"

Olay, Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Devteşti Mahallesinde 8 Mart Cuma günü yaşandı. Alınan bilgilere göre, Ailesi ile oturan Yunus Emre Hicri çalıştığı işyerinde haftalık maaşını aldıktan sonra arkadaşı ile birlikte çarşıya gezmeye çıktı. Arkadaşı ile çarşıdan eve dönerken evlerinin civarında bulunan Süleymaniye Kız İmam Hatip Lisesinin yanında ki parkta otururken bir şahıs tarafından gasp edilip telefonu çaldırdı. Gaspçıdan telefonunu almak için peşine döşen Yunus Emre bir daha eve dönmedi. Ailesi haber alamayınca Sarayönü karakoluna kayıp ihbarında bulundu, perişan durumda olduklarını belirterek aile 5 gündür haber alamadığı evlatlarının bulunmasını istiyor.

Çocuğumun Hayatından Endişe Ediyoruz

Baba Abdılvahid Hicri ise emniyet ekiplerine bilgi vermememize rağmen, olay yerinde mobese kameraları olduğu halde emniyet gerekli çalışma yapmadığını ifade eden baba şu ifadelere yer verdi; “Oğlum Yunus Emre Hicri, cumartesi günü çalıştığı işyerinde haftalığını alındıktan sonra arkadaşı ile birlikte çarşıya gezmeye kendine kıyafet almaya gitti. 8 Mart Cuma günü Akşam 18.30'da Süleymaniye kız İmam Hatip lisesinin yanında bulunan parkta oturmuşlar, parkta otururken bir kişi tarafından telefonu çalındı, cep telefonu çalınırken arkasında koştu bir daha da geri dönmedi. Çocuğum kaybolduktan sonra karakola, emniyete gittim, adliyeye gittim ama ilgilenmediler hep tamam dediler ama 5 gündür daha bulamadılar ve tam anlamıyla soruşturma yapamıyorlar, biz soruşturma başlattık bulmak için uğraşıyoruz diyorlar ama benim kanaatimce hiçbir çalışma yok isterlerse hemen bulurlar. Ben 5 gündür Urfa'da bakmadığım yer kalmadı ama yok zaten dediğim gibi polislerde gerekli arama çalışmaları yapmıyor. Çocuğumun telefonu kaybolduğu zaman, olay yerinde 6 tane MOBESE kameraları var farklı açılardan bakan kameralar var neden oraya bakmıyorlar, oğlumun arkadaşları var neden onları takip etmiyorlar. Tabi ki takip etmek biz takip ederiz ama neden polisler takip etmiyorlar? Burada polisin görevi suçlu kişileri bulmak takip etmek. Ben şuanda çocuğumun hayatında endişe ediyorum, 5 gündür haber alamıyorum 5 gündür çocuğumdan bir haber yok.

“Çocuğum Yerin Altına Mı Girdi”

Emre ilk defa böyle ortadan kayboldu. Emniyet biz çalışma yapıyoruz diyorlar hiç mi bir delil bir kanıt yok bu çocuk yerin altına mı girdi.

Eşim Geceleri Uyuyamıyor, Geri Döner Diye Bekliyoruz

Olayla ilgilenen görevlilerde de bilgi vermiyorlar, gelip sormuyorlardı. Ben burada Şanlıurfa valisi Abdullah Erin'e, Şanlıurfa emniyet il müdürüne sesleniyorum; bu çocuğum 5 gündür kayıp çocuğumun bulunmasını istiyorum, hal ederiz deyip sallamalarını istemiyoruz gereken ne varsa yapsınlar. Çocuğumun annesi çok üzülüyor, geceleri uyuyamıyor şeker hastası, oğlu gelir diye annesi uyumuyor, her gece eve geri döner diye bekliyoruz bir türlü gelmedi. Bugün yarın gelir diye bekliyoruz 5 gündür gelmedi.

Haber: Ahmet DURMUŞ

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfali
Urfali - 8 ay Önce

Abicim, zaman kaybetmeden Muge Anli'ya basvur.

Suruçlu
Suruçlu @Urfali - 8 ay Önce

Dayımın torunu çok üzülüyoruz bırakın nerde tutuyorsanız insanlık bumudur

Ne oldu
Ne oldu - 8 ay Önce

Emre ne oldu sana hadi

POLİS
POLİS - 8 ay Önce

BULUNDU SUANDA URFADA

SIRADAKİ HABER