CHP’nin Urfa’daki Gözü Kulağı Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Erbil Aydınlık, bundan sonra Urfa’nın bütün sorunlarını Ankara’ya taşıyacağını ve bunları çözüme kavuşturmak adına ellerinden geleni yapacakları söyledi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan yapılan Cumhuriyet Hal Partisi Genel Kurultayı’nda Parti Meclisine seçilen Erbil Aydınlık basın mensupları ile bir araya geldi. CHP’nin Urfa’daki gözü kulağı olacak olan Erbil Aydınlık, Urfa’nın bütün sorun ve sıkıntılarını Ankara’da parti meclisinde gündeme getireceğini söyledi. Yüksek bir oy oranı ile parti meclisine seçilen Erbil Aydınlık, CHP’nin aynı zamanda Doğu ve Güneydoğu’daki temsilcisi olacak.

Bu bölgelerde milletvekili çıkarma konusunda oldukça sıkıntı yaşayan Cumhuriyet Halk Partisi parti meclisine Erbil Aydınlık’ı alarak bu sıkıntıyı aşmak istiyor. Aydınlık bu konudaki sorun ve sıkıntıları gidermek için Urfa’daki STK’ları ve esnafı tek tek ziyaret edeceklerini bunların çektiği sorun ve sıkıntıları da merkezde parti meclisinde açık bir şekilde dile getireceğini söyledi.

Yapılan basın toplantısına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Aziz Aydınlık, CHP İlçe Başkanları ve partililer katıldı.

‘Urfa için elimden geleni yapacağım’

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık, “Bu süreçten sonra birlikte devam edeceğiz. Ben sürpriz bir adaydım parti meclisi için ama seçildikten sonra Urfa için elimden geleni yapacağım, doğu ve güneydoğu için sadece Urfa’dan seçilmedim, bugün doğu ve güneydoğunun tek temsilcisiyim. Özellikle geçtiğimiz süreçte kadınlarımız bu kadar örselenirken kadın hakları ile ilgili bu kadar sıkıntı varken, doğu ve güneydoğuda kadın adayı olmak benim için gurur verici bir şey, bundan dolayı genel başkanımıza teşekkürlerimi de ilettim. İl Parti meclis toplantısında kendi sorunlarımızla ilgili gerek Kürt sorunu gibi artık bu Kürt sorunu değil de artık Türkiye sorunu bunun ismini değiştirmek için ismini bir öneride bulundum. Çünkü bu toplumsal olarak baktığımızda hepimizi etkiliyor.” dedi.

Türkiye’de veliler öğrencilerini yurt dışında okutmak istiyorlar

“Genel başkanımız 5 konudan bahsediyor, diyen Erbil Aydınlık, “Ekonomiden, eğitimden, dış politikadan, demokrasiden bahsediyor ama biz maalesef içinde bulunduğumuz bu dönemde hiç birinden önemli bir şeyler kaydetmedik. Bugün Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri eğitim sorunu bugün araştırmalar yapılıyor ve yüzde 80’ni veliler çocuklarını yurt dışında eğitime göndermek istiyor. Bu bizim için çok büyük bir rakamdır, Türkiye için çok büyüktür.” Diye konuştu.  

‘Özgürlüğünü ifade eden kişiler bugün tutuklanıyor’

“Bugün demokratik hak insanların elinden alınıyor, hiçbir özerkliği kişilere veriliyor.” Cümlesini kullanan Aydınlık, “Kendi özgürlüğünü ifade eden kişiler bugün tutuklanıyor. Bugün başbakanı eleştirdi diye 987 tane dosya var bu çok büyük bir rakamdır. Bunlar rakam olarak çok küçük olabilir ama biz neden bir başbakanımızı, cumhurbaşkanımızı tabi ki hakaret değil hakaret etmek saygısızlıktır, bu siyasete de insanlığa da yakışmaz. Ama kendi eleştirel değer penceresinden bakmak gerekiyor. Bizleri de eleştireceksiniz eleştirmeden biz doğruyu yanlışı öğrenmeyiz. Biz kendi yanlışlarımızı düzeltemeyiz. Tabi burada basınımızın ve halkımızın çok büyük katkıları olacaktır.

Özellikle Urfa’nın sorunlarını sizlerden ve halkımızdan bugün sivil toplum örgütlerine gideceğiz. Urfa için önemli olan bütün organları gezeceğiz. Orada öğrendiğimiz bütün sıkıntıları parti meclisimizde söz veriyorum açıkça dile getireceğim. Sizler için elimden gelenin fazlasını yapacağım. Sizlerin de desteklerini bekliyorum.” İfadelerini kullandı.  

‘Doğu ve güneydoğuya artık kıymet veriyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık son olarak şunları kaydetti, “Benim şahsın oraya alındığı için bu bir mesajdır. Parti meclisimize Urfa’dan birinin girmesi demek doğu ve güneydoğuya artık kıymet veriyoruz oradaki gelmeyen oyları orada çıkaramadığımız milletvekilleri demek ki burada bir sıkıntı var ve ona ses olarak gidiyoruz. Bu yüzden genel başkanımız bizleri seçti. Burada kimin olduğu önemli değil doğudan bir adayın olması önemlidir. Doğunun sorunlarını oraya taşıması, doğunun politikalarını değiştirmek gerekiyor. Bugün bizim politikalarımızda aksama vardı, olacakta bu her partide olan şey, bu saatten sonra düzeltme zamanıdır.” Sözlerini kullandı.  

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER