CHP Siverek İlçe Başkanından Flaş Bucak Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Siverek İlçe Başkanı son günlerde adayları Fatih Bucak hakkında ortaya atılan iddialara tepki göstererek Fatih Bucak’ın adayları olduğu ve bunun bir daha değişmeyeceğinin altını çizdi.

CHP Siverek İlçe Başkanından Flaş Bucak Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisinin Siverek Belediye Başkan Adayı olan Fatih Bucak ile ilgili birçok iddia ve söylenti ortaya atıldı. CHP MYK’sında Bucak tartışmaların yaşandığı ve adaylığının tekrardan gözden geçirileceği paylaşımlarına büyük tepki gösteren CHP ilçe Başkanı Mehmet Eyüp Demirbüken, bu tür söylemlerin kendilerini yıpratmaya yönelik yapıldığını söyleyerek, artık geri dönüşün olmadığı adayları olan Bucak ile son dakikaya kadar seçim çalışmalarını yürütüp Siverek’i daha ileriye taşımak istediklerini söyledi.

‘Çalışmalarımıza yoğun bir ilgi var’

İl ve ilçe yönetimi olarak baştan beridir Fatih Bucak’ı aday olarak görmek istediklerini söyleyen Demirbüken, net bir dille Fatih Bucak bizim adayımızdır ve iş artık bitmiştir, bu tür söylemlere kimsenin itibar etmesini istemiyoruz. Şimdiden seçim çalışmalarına yoğun bir ilgi ve alaka ile başlamış bulunmaktayız ve çalışmaların son dakikasına kadar da bu böyle devam edecektir.” Diyerek olaya net bir dille açıklık getirdi.

‘Fatih Bucak kesinlikle Siverek adayımızdır’

“Cumhuriyet Halk Partisi Siverek İlçe Başkanlığı olarak bugün ve diğer günlerde adayımız olan Sayın Fatih Mehmet Bucak hakkında medyada ve sosyal medya hesaplarında olur olmaz ve ortalığı karıştırmaya yönelik söylemler çıkıyor.” Diyen CHP İlçe Başkanı Demirbüken, “Bizde buradan o söylemlere net bir dille açıklık getirmek istiyoruz ve diyoruz ki Fatih Bucak Cumhuriyet Halk Partisinin Siverek Belediye Başkan Adayıdır ve bu saatten sonra herhangi bir geri dönmesi veyahut geri çekilmesi söz konusu bile olamaz. Adayımız ile şimdiden seçim çalışmalarına başlamış olup, adayımızın Siverek’e geldiği gün bile yüzbinlerce seveni tarafından desteklenmiştir.” Dedi.

‘Çıkan söylemler asılsız olup bizleri yıpratmaya yöneliktir’

“Daha önce de söylediğimiz gibi biz ve ilçe yönetimimizde Bucak’ı istiyorduk ve partimizde o yönde bir karar aldı ve Sayın Fatih Bucak’ı ilçemize aday gösterdi.” Diyen Demirbüken, “Bu çıkan olur olmaz ve astarı olmayan bilgiler sadece bizi yıpratmaktan başka bir şey değildir. Sürekli bizi ve adayımızı gündeme getirip belli olumsuz algı yaratmak isteniliyor. İlçe teşkilatımız olarak böyle bir şeye asla izin vermeyeceğiz ve sonuna kadar adayımızın arkasında seçim çalışmalarımıza son dakikaya kadar yürüteceğiz. Yani dememiz o ki bilmem adaylığı tekrardan gözden geçirilecek, partide Bucak ile ilgili karara tepki gösterenler var bunlar tamamen asılsız ve ortalığı bilgi kirliliğine koymaktan başka bir şey değildir. Vatandaşlarımız bu tür çıkan olur olmaz astarı belli olmayan bilgilere itibar etmesin Sayın Fatih Mehmet Bucak Siverek ilçesi Belediye Başkan Adayıdır bu böyle bilinsin.” Diye konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 09:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Siverekli
Siverekli - 10 ay Önce

CHP dende adaylıktan cikarilirsa hdp ye geçer herhalde yazık rahmetli memet ve hakki agalarimizin kemikleri sızlıyor

....
.... - 10 ay Önce

O kadar ....

Hasan Tekoğlu
Hasan Tekoğlu - 10 ay Önce

Bu iş bitmiştir fatih mehmet bucak adayimizdir hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER