CHP'li Torun'dan Siverek Adayı Fatih Bucak'la İlgili Flaş Açıklama

CHP'de aday tanıtım toplantısı yarın Ankara Spor Salonu'nda yapılacak. Ekonomi vurgusunun öne çıkacağı seçim bildirgesi de yarın açıklanacak. Aday tartışması ise devam ediyor.

CHP'li Torun'dan Siverek Adayı Fatih Bucak'la İlgili Flaş Açıklama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, aday belirleme sürecini tamamladıklarını, yarın aday tanıtım toplantısıyla seçim kampanyalarını başlatacaklarını söyledi.

Torun, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun yerel yönetimlere ilişkin 12 maddelik belgeyi açıklayacağı toplantıda, partinin yerel seçim bildirgesinin de kamuoyuyla paylaşılacağını kaydetti.

CHP'nin aday belirleme sürecinde toplumun tüm kesimlerini dinlediğini belirten Torun, seçmenin AK Partili belediyelerin belediyecilik anlayışından memnun olmadığını savundu.

Milletin, tepeden gönderilmiş eski isimleri değil, kendilerini yerelde kanıtlamış ve yükselmeyi hak eden yeni belediye başkanları istediğini ifade eden Torun, bunun aday belirleme sürecinde önemli rol oynadığını, yol gösterici olduğunu belirtti.

Torun, tüm büyükşehirlerde, daha önce ilçe belediye başkanlığı yapan ve politikalarıyla şehirleri markalaştırma özellikleri öne çıkan isimleri aday gösterdiklerini belirterek şu değerlendirmelerde bulundu:

"Seçmenler AK Parti belediyelerinin kayırmacı ve dışlayıcı politikalarından, kaynakları küçük rant çevrelerinin elinde toplayan açgözlülüğünden kurtulmak istiyor.

AK Parti yerel seçimi genel seçim havasına çevirmek istiyor ve hatta devletin bekası oylanıyormuş gibi bir hava yaratmaya çalışıyor. Bu, yerel politikası olmayanların çaresizliğinden başka bir şey değil. Toplum bunun bir yerel seçim olduğunun farkında"

Seçmenin, "Belediyeler kutuplaşmanın ve dışlayıcılığın değil, bir arada yaşamanın ve kapsayıcılığın adresi olsun, ekonomik krizden çıkışa çare üretsin." talebini dile getirdiğini ifade eden Torun, "Ekonomi yönetimini eşe dosta, damada bırakanlar şimdi tanzim satış mağazasıyla bu sorunu çözmeye aday olduğunu açıkladı. Bunu da çok yeni bir buluş gibi Türk milletine anlatmaya çalışıyor. Yıllar önce belediyelerimiz bunları kurdu" ifadelerini kullandı.

CHP seçmeninin yenilenme beklentisine kulak verirken AK Parti'nin yorgun isimleri sahaya yeniden sürdüğünü öne süren Torun, "Eski bakanları, başbakanları, Meclis Başkanı'nı belediyelere aday yapmak, seçmenlerle alay etmektir" dedi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER