CHP Cephesinde Fatih Bucak İçin Yeni Gelişme

Siverek ilçe belediye başkan adaylığı için Fatih Mehmet Bucak’ı gösteren CHP’nin adayını bu hafta içinde resmi olarak açıklaması bekleniliyor.

CHP Cephesinde Fatih Bucak İçin Yeni Gelişme

Şanlıurfa’da siyaset gündemi her geçen gün değişkenlik göstermeye devam ediyor. İlk önce Milliyetçi Hareket Partisinden Siverek ilçe Belediye Başkan Adaylığını açıklayan ve daha sonra Cumhur İttifakı nedeni ile Fatih Bucak ile MHP arasında yapılan görüşme gereği MHP Siverek’te aday göstermeyeceğini ve AK Parti’nin adayına destek vereceğini kararlaştırdı.

Daha sonraki süreçte adı sürekli Bağımsız Belediye Başkanlığı ile anılan Fatih Bucak yaptığı son dakika görüşmesi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin Siverek adayı oldu. Tüm bu gelişmeler neticesinde CHP cephesinde duruma tepki gecikmedi. CHP genel merkezinden ve il yönetiminden bazı kişilerin Bucak’ın adaylığına karşı çıkmasına rağmen yaptığımız görüşmeler çerçevesinde ilçe örgütünün bu hafta içinde ilçe adayları olan Fatih Bucak’ı resmen duyuracağını ve böylelikle seçim çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

CHP cephesinde bazı grupların bu karara karşı geldiğini ve parti içinde sorunlar neden olduğu bilinse de bu pürüzlerin giderildiği ve Bucak’ın CHP’nin Siverek adayı olarak gösterileceği kesinlik kazanmış oldu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 11:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hahaha
Hahaha - 9 ay Önce

Bunasil is Mhp Akp Simdide Chp Nasil hizmet Edecek simdi Bu Adam

Maho
Maho - 9 ay Önce

Vay vay fatih yazıklar olsun sana

Mehmet
Mehmet - 9 ay Önce

Yazık bucakları ne hale getirdiler. Keşke hiç aday olmasaydı. Ya burcu çetinkaya ne diyor bu işe o tayibi idi...

Hayırlı olsun
Hayırlı olsun - 9 ay Önce

Siverekli
Siverekli - 9 ay Önce

Fatih ağa nasıl kendine yakistirdin chp yi çözemedim varlığın var ağırlığın var akp olmayınca mhp oda olmayınca chp buda olmasaydı hdp mi bu kadar kıymetli bu koltuklar yoksa vatanın birliği dirligi bütünlüğümü önemli bir Urfali olarak söylüyorum lakin ben Fatih agaya yakistirmadim

Gurbette
Gurbette - 9 ay Önce

Eyer CHP fatih bucağı aday yaparsa bir daha asla CHP ye oy vermeyiz izmirde ikamet ediyorum

Sedat
Sedat - 9 ay Önce

Adam ordan oraya geçmeyi seviyor yarın chp den kazanır istifa eder akp MHP geçer.Siverek aşiretine yakışır.

Kara leke
Kara leke - 9 ay Önce


SIRADAKİ HABER