Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nda Çalışmalar Hızlandı

2018 Ağustos ayında ihalesi yapılan ve 180 günde tamamlanması öngörülen Çevik kuvvet köprülü kavşakta daha önce ödenek nedeniyle çalışmalar durma noktasına gelmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül'ün büyük baskısı ve çabası sonuç vermeye başladı. Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nda çalışmalar hızlandı, Kavşakta iki üç aya kadar Kent merkezi ile Karaköprü geliş gidiş iki yönlü olarak açılması planlanıyor.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nda Çalışmalar Hızlandı

Bölgenin en büyük 'Karaköprü Kavşak' projesinin en geç 2 yılda tamamlanması öngörülüyor fakat çalışmaların zaman zaman ödeneksizlikten durma noktasına gelmişti.

Şanlıurfa’da trafiğin en çok sorun yaşandığı bölgelerden biri olan noktada Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevreyolu yönlerinden gelen yollar kesişiyor. Çevik kuvvet olarak bilinen Karaköprü Kavşak projesi bittiğinde; trafik akışının en yoğun yaşandığı bölgede araçlar ışıklara takılmadan Devteşti, Abide, Diyarbakır ve Çevre yolları istikametlerine yönelecek.

Şanlıurfa trafiğine nefes aldırmak için çaba büyük çaba sarf eden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve İl Başkanı Bahattin Yıldız sorunu çözmek için daha önce bir çok görüşmeler yaptığı ve konunun takipçisi olacağı belirtilmişti.

Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı’nın Karayolları’nın projesi olduğunu belirten Beyazgül, Büyükşehir sınırları içinde olması nedeniyle konuyla yakından ilgilendiklerini söyledi.

Konuyu AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma Bakanına bizzat ilettiklerini bildiren Beyazgül, Biz sadece burada yapılanları, yapılması gerekenleri Ankara’ya her defasında rapor ettik. İl başkanımız ve şahsım konuyla yakından ilgilendik’’ dedi.

Beyazgül'ün büyük baskısı ve çabası sonuç vermeye başladı. Çevik Kuvvet Köprülü Kavşağı'nda çalışmalar hızlandı, Kavşakta iki üç aya kadar Kent merkezi ile Karaköprü geliş gidiş iki yönlü olarak açılması planlanıyor.

Haber: Mustafa Bayar

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfali mamo
Urfali mamo - 3 ay Önce

Ha gayret babo

ibrahim
ibrahim - 3 ay Önce

GERÇEKTENMİ...ÇOK ŞAŞIRDIK

urfalı
urfalı - 3 ay Önce

Millet urfadaki başkanların vekillerin uyumasını kabullendi artık yapılmasada olur urfamızın layıkı budur

BİRİ HAKKANTAN MI BASHETTI
BİRİ HAKKANTAN MI BASHETTI - 3 ay Önce

YAPILSA BILE EMIN OLUN KI EKSIK YAPILACAK LAYIK GORDUKLERI BU ......

SIRADAKİ HABER