Cevheri, Yeni Kurulacak Partiye Mi Geçiyor?

Ali Babacan’ın iddialara göre genel başkanlığını yapacağı yeni partinin kurulmasından önce Babacan’ın Urfalı İsim Sabahattin Cevheri ile bir arada görülmesi Cevheri yeni partiye mi geçiyor sorusunu akıllara getirdi.

Cevheri, Yeni Kurulacak Partiye Mi Geçiyor?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Sabahattin Cevheri, yeni kurulacak partinin genel başkanı Ali Babacan ile görüntülendi. Yeni parti kuracak olması ile gündemden düşmeyen Ali Babacan son olarak Dengir Mir Mehmet Fırat’ın cenaze töreninde Urfalı isim Sabahattin Cevheri ile bir araya geldi.

Yeni kurulacak partinin genel başkanı ile görüntülenen Sabahattin Cevheri yeni Parti’ye mi geçiyor iddiaları dolaşmaya başladı.

Sabahattin Cevheri Kimdir?

Sabahattin Cevheri, 1 Ocak 1950'de Şanlıurfa'da doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Turizm Bölümü'nü bitirdi. Çiftçilik, serbest ticaret, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanlığı ve XXII.ve XXIII. Dönem Şanlıurfa Milletvekilliği yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Sabahattin Cevheri, Şanlıurfa'nın en büyük aşiretlerinden Şeyhanlılar’ın mensubudur. Aynı aşiretin ve siyasetin etkin isimlerinden Necmettin Cevheri'nin yeğenidir. Sabahattin Cevheri, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.

Haber: Ahmet Durmuş

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2019, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER