Cevheri Saadet Partisinden Seçime Girecek

Çatı Adayı olarak gösterilen Sebahattin Cevheri’nin Saadet Partisinden seçimlere gireceği öğrenildi.

Cevheri Saadet Partisinden Seçime Girecek

Şanlıurfa’da 31 Mart yerel seçim heyecanı devam ediyor. Her saat başının gündemin değiştiği Şanlıurfa’da AK Parti ve muhalefet partililer büyük bir mücadelenin içine girmiş durumdalar. Son olarak geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa Milletvekili ve CHP İl yönetiminin ortak yaptığı açıklamada Çatı Adayı olarak Sebahattin Cevheri’yi belirleyip destekleyeceklerini söyledi.

Peki, tüm bu gelişmelerle birlikte Cevheri’nin hala hangi parti çatısı altında seçime gireceği gündemden düşmüyor. Urfanatik.com olarak ulaştığımız son bilgilere göre Cevheri’nin Saadet Partisi çatısı altında seçimlere gireceği ve geride kalan muhalefet partilerin ise aday çıkarmayıp dışardan destek vereceği öğrenildi. CHP, İyi Parti ve HDP aday göstermeyip Cevheri’ye dışardan destek vereceği öğrenildi. Konu ile ilgili önümüzdeki hafta Cevheri’nin basın açıklaması düzenleyeceği ve adaylıkla ilgili net bir açıklaması yapacağı da öğrenildi.

Öte yandan seçimlere girmeme kararı alan HÜDA-PAR’ın da Cevheri ’ye destek vereceği bilgisine ulaşıldı. Yani bu kapsamda Şanlıurfa’da Saadet Partisi, HDP, CHP ve İyi Parti’nin adayı Sebahattin Cevheri olacak. Konuyla ilgili net bilginin önümüzdeki hafta belirlenmesi planlanıyor.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2019, 19:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
beklediğmiz aday
beklediğmiz aday - 3 ay Önce

işte bu

cevheriye tam destek
cevheriye tam destek - 3 ay Önce

cevheri Urfa'nın yetiştirdiği önemli cevherlerden birisi tüm Urfa'nın destek çıkması gerek

Ruha
Ruha - 3 ay Önce

Akp Bu sefer Belediye Başkanlığını Kaybedecek Bunu Ankarada iyi Biliyor. CEVHERİ BAŞKAN OLACAK.

erhan
erhan - 3 ay Önce

koyu ak partiliyim,bugüne kadar hep reise verdim yine reise veririm ama bu belediye seçiminde urfa için hiçbirşey yapmamış sadece gelen bakanlara yellehçılık yapan birisine oy vermeyicem,oyum cevheriye..

Urfali
Urfali - 3 ay Önce

Sabırsızlıkla cevheri bekliyoruz adam gibi adam

köylü
köylü - 3 ay Önce

.aslını.sorarsan.seyit.soyundan.tam.destek

şevket yılmazer
şevket yılmazer - 3 ay Önce

bu adamın urfaya faydası eminimki çok olacaktır hele hele şanlıurfaspor için şanlıurfasporun içinde olduğu durum göz önünde haydi yalla bismillah.

Brindar
Brindar - 3 ay Önce

İşte ak saçlı işte yiğit adam işte efsane geri dönüyor. Yürü bre pehlivan kim tutar seni çok yakında Türkiye seni konuşacak Türkiye gündemine yine urfam damgasını vuracak


SIRADAKİ HABER