Cevheri, ‘Gerekirse Otobüsle Gidip Gelirim’

Sebahattin Cevheri, belediye başkanlık adayı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bütün araçlar satılacak, evvelden köy hizmetlerini hatırlar mısınız, otobüslerini sabah çıkardı, gerekirse ben bile o otobüslerle gidip geleceğim” dedi.

Cevheri, ‘Gerekirse Otobüsle Gidip Gelirim’

Şanlıurfa’nın Çatı Adayı Sebahattin Cevheri, Büyükşehir adaylığını açıklama toplantısında birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. oldukça heyecan yaratan Cevheri, ekonomiden, turizmden, alt yapıdan, üst yapı ve spora kadar birçok konuyla ilgili görüş ve düşüncelerin yanında yapacağı projeleri de anlattı. Büyükşehir Belediyesinin 400 milyona yakın borcunun olduğunu söyleyen Cevheri bu borçlar varken Mercedes’e, Audi’ye, BMW’ye şuraya buraya binmek yok. Ne zaman bineceğiz? Ne zaman borçtan kurtulur Urfa’ya yaraşır noktaya gelindiyse o zaman binilir.” Diye konuştu.

Şehrin en büyük marka değeri olan Şanlıurfaspor ve Urfa’nın sporu hakkında da konuşan aday Cevheri, kendilerinin kulüp başkanlığını bıraktıkları dönemlerde takımda 9 yerli futbolcunun olduğunu ve tek kuruş borcunun olmadığını söyledi. Kulübün bugün geldiği noktayı da söyleyen Cevheri, tek bir yer futbolcunun kalmadığını ve kulübün 50 milyon üzerinde bir borcunun olduğunu söyledi.

 ‘Büyükşehrin 400 milyon üzerinde borcu var’

“30 yıldır öyle dolaşıyorum yine de öyle olacağım.” Diyen Cevheri, “Ne koruma, ne Mercedeslere bineceğim, Belediyenin 400 milyon küsur borcu olduğu için ileri ki zamanlarda projelerim olacak bununla ilgili çalışmalarım olacak, ama israf yok bunu bilin size de ne dedim suyunuzu bile cebinize koyun gelin su yok ve çay bile yok. Hep beraber bu borçtan kurtulup hep beraber bir şeyler yapalım kazanırsak hep beraber kaybedersek hep beraber kaybedeceğiz.” Dedi.

‘Mercedes’e, Audi’ye, BMW’ye şuraya buraya binmek yok’

“Bütün araçlar satılacak, evvelden köy hizmetlerini hatırlar mısınız, otobüslerini sabah çıkardı, gerekirse ben bile o otobüslerle gidip geleceğim. Mercedes’e, Audi’ye, BMW’ye şuraya buraya binmek yok. Ne zaman bineceğiz? Ne zaman borçtan kurtulur Urfa’ya yaraşır noktaya gelindiyse o zaman binilir.” Diye konuştu.  

‘4 yıl boyunca sizlerin misafiri edeceğim’

“Bunu samimi söylüyorum sizin paranızla sabah, öğlen ve akşam sizlerin parası ile yemek yemeyeceğim. Sizin villanızda oturmayacağım. Kendi evimde oturacağım sizler gibi bende elektrik ve su faturamı ödeyeceğim. Orayı da müsaade ederlerse dışarda evi olmayan dışarda yatan inşaları toplayıp 4 yıl boyunca sizin misafiriniz edeceğim. İleri içinde projelerimiz var, engellilerimiz var yaşlılarımız var dışarda yatanlarımız var.” Şeklinde konuştu.  

‘Sağ elin verdiğini sol el görmeyecek’

“Ramazan aylarında yemek yok, veren sağ el sol alan sol eli görmeyecek, evleri tespit edeceğiz gerçekten ekmeğe muhtaç inşaları reklamla değil, evine indireceğiz. Taziye evlerinde halılar kalkacak, yemek konusu tartışılır ben kendim istemiyorum olmaması lazım. Bakın ben her şeyden anlayan biri değilim, bir orkestra şefiyim, taşlar yerine oturacak, beraber yürüteceğiz. Ses güzel çıkmalı hiç birimizin menfaati olmamalıdır.” İfadesini kullandı.

‘aŞanlıurfaspor’un 52 milyon borcu var’

“Ne kadar amatör takım varsa hepsine tesis, çünkü o çocuklar sokakta oynayacaklarına, kahveye gideceklerine sağa sola gideceklerine spor yapsınlar ve alt yapı noktası konusunda bu geliri olacak ve Mercedes’e bindiğin zaman 6 ay 1 yıl binme her zaman bin onun içinde ekonomik olaraktan gerekeni yapmamız gerekir ben hep onun peşinde koştum geçmişte 25 milyon geliri vardı, ben bırakırken de bana yuh çektiğiniz istifa diye öyle size teslim ettim şuadan 52 trilyon borcu var. Şanlıurfaspor 9 tane Urfalı ile şampiyon olurken şimdi ise bir tek Urfalı yok. Urfaspor Urfa’nın aynasıdır ama en önemlisi turizm, turizm turizmdir.” Sözlerini kullandı.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat
Ferhat - 5 ay Önce

Yandaş işe girenleride cikarin sayin başkanim .. zabita araclari bol bol bos boş geziyor. Vs cok saymakla bitmezki.. Arkandayız sayin başkan..

Kenan hatipoglu
Kenan hatipoglu - 5 ay Önce

Urfa akilli ol , vatani korumak baska , belediyecilik baska kim calisacaksa ver oyunu ona , 20 yildir akp basta urfa bir arpa boyu yol almadi, millet vekilleri gordu bos , bakan gordu bos , ciftci delik desik etti o nerenin baskaniydi yine akp eydi ne degisti , biz nasil olsa kazaniriz mantiginda eger kendi evladini calisan adami secersen inannin bir sonraki secimde hersey degiaecektir, gidin teskilata bakin elle tutulan tuttugunu koparan bir adam yok , antebin ki bir kadin valla urfanin butun akp teskilatina bedel... oyunu ver cevheriye sen kazan vicdaninin sesini dinle... ve oyunu kullan...

İbrahim
İbrahim - 5 ay Önce

Başkan desteğimiz kesinlikle seninle bu konuda hiç şüphen olmasın 1 Nisan sabahı onlara şaka gibi gelecek ama o koltukta oturan sen olacaksın Urfa’ya çok iyi gelecek.

Yusuf Ziya Doğan
Yusuf Ziya Doğan - 5 ay Önce

Belediye aracıyla kendi şahsi işini yapan, ailesini bir yerden alıp bırakan, çocuğunu okuldan alıp veyahut okula bırakan deyyuslara sesleniyorum. Hakkım size haram olsun!

Reşit
Reşit - 5 ay Önce

Sayın Cevheriye sorarım, havaalanının yerinide siz değiştirmedinizmi?

Zzz
Zzz - 5 ay Önce

Gerçekten böyle yapacak sanız helal olsun

ismail
ismail - 5 ay Önce

Yapar mi yapar adam gibi adam sayin Cevheri. Ama Urfa kıymetini bilir mi göreceğiz

ali ihsan
ali ihsan - 5 ay Önce

başkanım en büyük sorun işsizlik memlekete nasıl büyük şirketleri yatırım için getireceğiz


SIRADAKİ HABER