Cevheri, Engelleri birlikte Aşacağız

Şanlıurfa’nın Adayı Sabahattin Cevheri, “Bu engellerin ortadan kalkması için ortak akılla hareket edeceğiz” dedi.

Cevheri, Engelleri birlikte Aşacağız

Şanlıurfa’nın Adayı Sabahattin Cevheri Şanlıurfa Ortopedik Engelliler Derneğini ziyaret ederek sorunlarını dinledi. Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 10’una tekabül eden engelli vatandaşlar Şanlıurfa ve Türkiye genelinde birçok sorunla boğuşuyor. Bu engellerin başında erişilebilirlik geliyor. Şanlıurfa’nın Adayı Sabahattin Cevheri, “Bu engellerin ortadan kalkması için ortak akılla hareket edeceğiz.” dedi.

Engelliler sorunlarla karşı karşıya bırakıldı

Engelliler vatandaşların kentte birçok sorunla karşı karşıya bırakıldığını söyleyen Sabahattin Cevheri, “Belediye Başkanı seçildiğimizde bu sorunları engelli kardeşlerimiz ile birlikte çözmek için ortak bir akıl ile çalışacağız. Engelliler eksiklerin ne olduğunu bizden daha iyi bilir. Biz de bunun farkında olarak onların önerileri doğrultusunda çalışacağız. Engelliler açısından kentte çok sorun var ve bunlar çözülecek.”dedi.

Hep beraber çözeceğiz

Şanlıurfa genelinde erişim sıkıntısı olduğunu vurgulayan Cevheri, “Engelli vatandaşlarımız, sinema, cami, okul ve diğer devlet kurumlarına rahat bir şekilde gidip işlerini göremiyor. Bu kurumların binaları genelde engellilere göre yapılmamış. Yasalarımız engelli kardeşlerimizin haklarını koruma altına almış biz de bu yasanın ve vicdanımızın verdiği yükümlülükle bu sorunları çözeceğiz.”diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
SAYIN CEVHERİYE
SAYIN CEVHERİYE - 8 ay Önce

SAYIN CEVHERİ BAŞKANIMIZ SENSİZN İNŞALLAH BU DİCLE EPSAŞLADA HALKA ZULUM EDİYO DİE İNŞALLAH GÖRÜŞMEN HALKIN MADURYETİNİ GÖTÜRME ADINA ÇALIŞMAN OLUR TAŞERON KÖLELERİNEDE HAKLARINI VERİRSİN HAFTA SONU PAZAR İZİNLERİNİ BİDE 2 GÜNDÜR DÜNDEN BERİ ŞEHİR ŞEBEKE SUYUMUZDA PİS KOKU GELİYO KİMSENİNDE UMURUNDA DEGİL BUNLARIDA GÜNDEME GETİRİN LÜTFEN SİZDEN RİCAMIZ YILARDIR ÇEKDİGİMİZ KANAYAN YARAMIZ HİÇ İYİ OLMADI HEP DAHA KÖTÜ OLDU HİZMET YOK BİZİM ŞEHİRDE SİZLE İNŞALLAH HİZMET GELECEK

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Helal olsun sana cevheri işte böyle halkla ic ice bir başkan istiyoruz inşAllah oyumuz senin ve inşAllah cevheri kazanır

Garzanlı
Garzanlı - 8 ay Önce

Kalbimiz seninle başkanım.

SIRADAKİ HABER