Cevheri, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Şanlıurfa’nın adayı Sabahattin Cevheri, Türkiye’nin hayvancılık alanında resmen çöküş yaşadığını söyledi.

Cevheri, Canlı Hayvan Pazarını Ziyaret Etti

Saadet Partisi (SP) Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sabahattin Cevheri, Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarını ziyaret ederek hayvan satıcılarının sorunlarını dinledi. Ülke genelinde hayvancılık alanında yaşanan sıkıntıların aşılması için değişim için 31 Mart’ı işaret etti.

Et ithal eden ülke olduk

Küçükbaş hayvancılığın ana merkezlerinden olan Şanlıurfa Canlı Hayvan Pazarını ziyaret eden Sabahattin Cevheri, “Şanlıurfa küçükbaş hayvancılığın en çok yapıldığı iller başında geliyordu. Ancak son zamanlarda hayvancılık alanında temel girdilerin hızla artmasıyla hayvancılık yapan çiftçiler tek tek bu işi bıraktı ve sonunda et ithal eden bir ülke haline geldik. Bunlar kent ve ülke için büyük sıkıntılardır. Dedi.

Yanlış politikalar uygulandı

Hayvancılık alanında yaşanan mevcut sorunların aşılması için yapılması gereken tek şeyin yanlış politikalar izleyenleri değiştirmek olduğunu söyleyen Cevheri, “Hayvancılığa her türlü uygun olan Şanlıurfa ve genelde de Türkiye toprakları maalesef uygulanan yanlış politikalar ile hayvancılık bitti. Meralarda hayvan kalmadı. Yanlış politikalara son vermek için değişim şarttır.” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tapşık
Tapşık - 7 ay Önce

MaşAllah Şanlıurfa çok iyi durumda zaten hiçbir sıkıntısı yok. Şanlıurfa ileri gittimi ki geri gitsin. El insaf yahuuu

mahmut çakdı
mahmut çakdı - 7 ay Önce

biz oylarımızı sadce ve sadce ak saçlı sayın cevheri için veriyoz sadetin oyu felanın oyu için degil sebahattin cevherinin şahsı için güvendigimiz için yandaşlık akraba kayırma zengine yag fakiri görme ortadan kalkacak die şahsına oy veriyoz cevherinin tunceli ovacık belediye başkanı mehmet maçoglunu emsal görüyoz başarısı yapdıkları türkiye gündemine düşdü fuzuli gider kalkıcak herkes eşit olacak sayın cevheriyle degişim şart

Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 7 ay Önce

YAMALI BOHÇA İTTİFAKI : Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yamalı bohça ittifakı ile gelen bir başkanı kaldıramaz...Beklemeye yerinde saymaya tahammülü yok...Yapılacak bir yanlış Şanlıurfa' nın beş yıl geri gitmesine mal olur....Bilindiği gibi bu dönem Saadet Partisinin (%1) başını çektiği, CHP ( %1), HDP ( %28) İyi Partinin ( %0,3) yamalı bohça ittifakı ile seçimlere giriyor…CHP, 69 yıldan beri iktidar yüzü görmeyen bir parti, bu partiden bir şey olmuyor. Saadet ve İyi Parti Urfa’ da tabela partiler, diğeri de HDP … Her bakımından biri diğeri ile ters…. Vatandaş seçim sandığın başına oy atmaya giderken bugünü de, geleceği de düşünmek zorunda. Tamam "A… Parti ye artık oyumu vermeyeceğim" diyen bir insan, başını çevirdiği zaman ayni pusulada kendisine A partisinden daha mükemmel ve hoş gelen bir partiyle karşılaşmıyor.

elruha
elruha - 7 ay Önce

sevgili hemşerilerim bence urfa da artık değişim gerekiyor, bizler artık kula kul olmaktan vazgeçelim. çocuklarımız için ve onların geleceği için, bu zengin ağa bozuntularına yaranmaktan vazgeçelim. oyumuzu bizden ve bizim gibi olan sayın cevheriye verelim, bu benim fikrim sizlere de nacizane tavsiye ediyorum .çok iyi düşünün urfanın içinde bulunduğu durumu, suriyeli problemi, ekonomi problemi, hayat pahalılığı ,.3 dönemdir bunlar bizi yönetiyor ve geldiğimiz durum ortada ve bırakalım partizanlığı özümüze dönelim Allaha emanet olun kardeşlerim kalın sağlıcakla.

SIRADAKİ HABER