Cevheri Adaylık İçin İlk Kez Konuştu!

Saadet Partisi ve CHP’nin Şanlıurfa Büyükşehir “Çatı Adayı” olarak ismi ön plana çıkan Sabahattin Cevheri, yaptığı açıklamada adaylık için partilerin kendisi ile bir görüşme yaptığını ama herhangi net bir şeyin şuanda olmadığını söyledi.

Cevheri Adaylık İçin İlk Kez Konuştu!

Şanlıurfa’da AK Parti’nin büyükşehir adayını açıklaması sonrasında gözler muhalefet partililerine çevrilmiş durumda. Yerel seçimlere daha 4-5 ay gibi uzun bir süre olmasına rağmen adaylarını belirlemek isteyen partiler işi oldukça sıkı tutuyor. Son haftalarda muhalefet partiler arasında Şanlıurfa’da konuşulmaya başlanan “Çatı Adayı” ile Saadet Partisi ve CHP’nin Urfa’da tek aday etrafında birleşeceği tahmin edilirken öbür yandan vatandaşlar ise Çatı Adayı ile muhalefetin adayının kim olacağını tahmin ediyor. Son haftalarda “Çatı Adayı” ile ismi sürekli ön planda olan ve partililerin kendisi ile bir ön görüşmede yaptığı da söylenen Urfa’nın başarılı ve sevilen siyasetçilerinden 22. Dönem Şanlıurfa Milletvekili, aynı zamanda Şanlıurfaspor Kulüp Başkanlığı yapmış olan Sabahattin Cevheri’nin en güçlü aday olduğu tahmin ediliyor. Şanlıurfa halkı tarafından oldukça sevilen Sabahattin Cevheri’nin muhalefetin Çatı Adayı olarak isminin ön plana çıkması ile birçok vatandaş böylesi bir süreçte Cevheri’nin aday olması halinde Şanlıurfa’da seçimin renginin değişebileceğini ön görürken tüm çıkan haberleri ve söylentileri sağlıklı bir şekilde okuyucularımıza aktarmak için Urfanatik Gazetesi olarak adaylık sürecini kendisine sorduk.

Sabahattin Cevheri gazetemize yaptığı açıklamada, Şanlıurfalıların ve Şanlıurfa halkının ismine duyduğu güvenden dolayı teşekkür ettiğini, partilerin kendisi ile adaylık konusunda bir dirsek temasında bulunduğunu ama şuanda herhangi net olan bir durumun olmadığını söyledi. Kendisi ile görüşmeye gelen partilerle karşılıklı olumlu bir görüşmenin yapıldığını belirtti.

Cevheri Belediyecilik konusundaki görüşünü, “Ama kesin bir şey yok neden mi çünkü seçimlere daha 4 ay var. Bu belediyeye bir siyasi olarak bakmamak gerekir, burası 2 milyon sahibi olan bir şirkettir. Farz edin ki 2 milyon bir araya geldi bir şirket kurmuş belediye diye, her ay su parası, çöp parası veriyor onlarda sen paramızı koru bize hizmet et. Ben olaya böyle bakıyorum siyasi olarak bakmıyorum.” Sözleri ile özetledi.

Belediye 2 Milyonun sahibi olduğu bir şirkettir

Şuanda herhangi bir şey yok görüşmeler oldu ama net verilmiş bir karar yok.” Diyen Sabahattin Cevheri, “Dediğim gibi verilmiş bir karar yok, geldiler görüştük herkes düşüncesini söyledi. Ama kesin bir şey yok neden mi çünkü seçimlere daha 4 ay var. Bu belediyeye bir siyasi olarak bakmamak gerekir, burası 2 milyon sahibi olan bir şirkettir. Farz edin ki 2 milyon bir araya geldi bir şirket kurmuş belediye diye, her ay su parası, çöp parası veriyor onlarda sen paramızı koru bize hizmet et. Ben olaya böyle bakıyorum siyasi olarak bakmıyorum. Ama milletvekili, cumhurbaşkanı siyasi bir görüşün vardır ona bir şey diyemem. Ama belediye şirket olarak gör, herkes eşit bir şekilde çöp parasını, su parasını veriyor ve başına da bir Genel Müdür atıyorsunuz diyorsunuz ki gel burayı yönet. Ama düşüncüler paylaşıldı, ama kesin bir şey yok daha seçimlere 4 ay var hayatım boyunca uzun yıllar siyasetin içinde bulundum. Ama daha seçimlere 4-5 ay varken bir adayın açıklandığını görmedim, duymadım. Seçimlere 1,5 ay falan kalarak müracaatlar yapılır, 15 gün içinde açıkları ve 1 ay gibi bir çalışmada yapılır.” Dedi.

‘Belediye başkanlığında siyasi anlamda hiçbir düşünce olmamalıdır’

Seçimlere daha 5 ay gibi uzun bir sürenin olduğunu da belirten Cevheri, “Ama daha 5 ay var bütün gündem belediye seçimleridir. Gelen tepkilere baktığımızda vatandaşların bu tepkisi geçici mi veya bilinçli bir tepki mi herkes için aynı yani, seçilir gelir gerçek mana da bizlere hizmet eder, eşit bir şekilde, sende para veriyorsun, bende para veriyorum, sende ortak diğeri de ortaktır. Ben olaya öyle bakıyorum her şeyin hayırlısını diliyorum Urfa için. Ama kendim için şuanda adayım diyemem daha seçimlere 5 ay gibi bir süre var, geldiler görüştük, bende dedim bir şirketimiz var onun adı belediyedir bütün Urfalılar ortak, siyasi olarak hiçbir düşünce olmamalı bu hiçbir siyasi düşünce hareketi değildir kendi kendimizi idare edebilelim insan gibi bende dedim öyle düşünüyorum. Görüşmeye gelen arkadaşlar da haksızsın falan demedi, her şeyi bir kenara bırakalım, Urfa için el ele verirsek ha Arap olmuş, ha Kürt olmuş ne fark eder hepimizi Allah yaratmış olaya öyle bakıyorum.” Diye konuştu.

Cevheri son olarak, “Bu olaya sadece benle kalmamalıdırlar, herkes için öyledir Urfa için eğer kim paranın üstüne oturup, çalmayacak, çaldırmayacak, kimseye yedirtmeyecek geride kalan Urfalıların parasını kimseye yedirtmeyecek, olana bakmak gereklidir.” İfadesini kullandı.  

Haber: Mehmet Kaması

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 12:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz urfalı
öz urfalı - 8 ay Önce

Adamın dibi dön gel yeter artık. Urfanın siye ihtiyacı var yiğit adam

Urfadan
Urfadan - 8 ay Önce

İnşAllah büyük başkan gelir dürüst insan ranta izun vermez kimseye peşkeş çektirmez bôyle adamlar lazim urfamiza

Lütfen gelllll
Lütfen gelllll - 8 ay Önce

Başkanım urfa sana ihtiyacı var Allah için gell

Mahmut canbeyli
Mahmut canbeyli - 8 ay Önce

Sen herzaman gonlumun baskanisin sana yakisir benim idolumsu

Şanlıurfa
Şanlıurfa - 8 ay Önce

Nihayet gerçek bir urfalı halkın içinden bir başkanımız olacak ınşaAllah

Rıha63
Rıha63 - 8 ay Önce

2 milyon insanın Umudu..yani keşke elle tutulur başka adaylar da olsaydı ama be yazık ki görüyorsunuz memlekette tek bir adam kalmamış hepsinin şuan tek düşündüğü nasıl yerim nasıl çarparım nasıl koltuqumu sağlam ederim yazık çok yazık bu memlekete..Sayın Sabahattin Cevheriye başarılar diliyorum ama işinin zor olduqunu unutmasın çünkü o yiyici tabaka ona hendek olmak için elinden geleni yapacaklar çünkü sayın Cevheri kimseye yedirmez yedirtmez Allah yardımcısı olsun..

heme
heme - 8 ay Önce

ama daha seçime 4 ay var

heme
heme - 8 ay Önce

ama daha seçime 4 ay var


SIRADAKİ HABER