Cevheri, ‘70 Yıl Önce Yaşananları Yasatmadılar’

 31 Mart seçim sonuçlarının belli olmasından sonra Şanlıurfa Saadet Partisi Büyükşehir adayı Cevheri ve İlçe adaylar sonuçlarla ilgili basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada Cevheri, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü ve Vali Erin’e teşekkür ederek, “70 yıl önce yaşananları yasatmadılar” dedi.

Bir otelde düzenlenen toplantıya Saadet Partisi Büyükşehir adayı Sabahattin Cevheri, Karaköprü adayı Essum Aslan, Haliliye adayı Mustafa Hekimoğlu ve Eyyübiye adayı Halil Yiğit kameraların karşısına geçti. Saadet Partisi'nin adayları seçim süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

‘Urfa’ya onlar laik görüldü’

“Çok şükür kazasız belasız bir seçim oldu. Burada tabi en önemli şey halkın demokratik olanı, hizmet edeceği insanı seçmesi bu da Urfa için gerçekleşti.” Diyen Cevheri, “Toplumda layık olduğu noktada layık olduğu kişiler tarafından yönetilir ve arkadaşımız layık görüldü şimdiden başarılar dilerim Zeynel Abidin Beyazgül'e inşallah başarılı olur, hizmet etmeye devam eder inşallah, 16 yıldır hizmet edildiği gibi daha büyük hizmetler yaparlar inşallah.” Dedi.

‘70 yıl önce yaşananları yasatmadılar’

“Uzun yıllardır siyasetin içerisindeyim, aile büyüğümüz cevheri geldiği zaman tabi o zaman bakanlık döneminde her zaman için valinin önünde, Türkiye Cumhuriyeti'nin valisi, emniyet müdürlüğü, jandarması karşısında her zaman saygıyla önünü ilikler ve kesinlikle hiçbir zaman içinde siyasete alet edilmemiştir.” Sözünü söyleyen Cevheri, “Çok şükür şuan sayın valimizde, emniyet müdürlüğümüzde, jandarma alay komutanımızda sadece ve sadece tek çalışmaları çok sağlıklı bir seçim geçsin diye, Türkiye Cumhuriyetine yakışır bir devlet adamını gösterdiler. Hiç çalışmadılar, kimseyi etki altına almadılar, köyleri dolaşmadılar yani 70 yıl önce yaşananları yasatmadılar, çok huzurlu, güvenli ortam içerisinde seçim mücadelesi verdiler. Burada tüm Urfa halkına Urfa valisi, Urfa emniyet müdürüne ve jandarma alay komutanımıza çok teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.  

‘Biz 4 arkadaş olarak hiçbir zaman kimseye yalan söylemedik’

"Demokratik bir ortam içerisinde mücadele ettik. Buradan tüm Urfa halkına, sayın valime, emniyet müdürüme teşekkür ederi. Kısmet olmadı, hayırlısı olsun. Önemli olan Urfa, Urfa'da yaşayan insanlar. İnşallah eşit şekilde hizmet edilir. Seçim sürecinde tek tek dolaştım. Toplantı yaparak değil, birebir görüştüm. Bize 300 bin kişi inandı oy verdi. Demek ki kısmetmiş. Biz 4 arkadaş olarak hiçbir zaman kimseye yalan söylemedik, iftira atmadık. Siyasetçi olunca çok güzel yalan söyleyeceksin diye bir şey yok. Yere sağlam basın, havaya girmeyin.” Şeklinde konuştu.

‘Allah'tan başka kimseye biat etmem’

"2009 yılında siyaseti bıraktım. Bir çok alanda siyasetin içerisinde yer aldım, yaşadım. Ama ben bunu bir siyasi seçim görmediğim için, benim de bir katkım olur diye aday oldum. Bize diğer partilerden herhangi bir baskı, pres olmadı. Bize de baskı yapacak bir insanoğlu ölümü göz aldı mı baskıymış, presmiş, cezaeviymiş. Allah'tan başka kimseye biat etmem, ben Urfalıyım. Hem de Urfa'nın Köprübaşı'nda" ifadelerini kullandı.

‘Milleti unutma noktasına getiren bir iktidar partisi vardı’

Şanlıurfalı halkın inanılmaz bir değişim talebi olduğunu söyleyen Mustafa Hekimoğlu, "Şanlıurfa kamuoyunun değişiminden yana olan talepleriyle, inanılmaz bir değişim talebiyle ki bunu zaten sahada gördük. Millet adına yola çıkan ama milleti unutma noktasına getiren bir iktidar partisi vardı. Biz, bize gelen çağrıları dikkate aldık. Urfa için elimizi taşın altına koymaya gayret ettik. İşin içinde, Sabahattin Cevheri, Essum Aslan ve Halil Yiğit’in olması bana ayrı bir cesaret verdi. Dostlarımızla da istişare ettik ve Saadet Partisi'nden adaylığımızı koyduk. Halkımızın çabasına kulak verdik.  Hiçbir pişmanlığımız yok aksine vicdanen çok rahatız.  Memleket ve millet adına gerekirse yine aynı şeyi yaparız.  Bu yolda bize destek veren tüm arkadaşlarımıza, aileme, seçmenlerimize, emek veren herkese çok teşekkür ederim. Önümüzdeki 5 yıl, geçmişteki 15 yılı aratmaz. Biz buradayız. Çalışmalarımızı da yaptık. Projelerimizi de yaptık. Faydalanmak isteyen ile seve seve paylaşırız.  Şanlıurfalılara inşallah hayırlı olur dileklerimle hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

‘Urfa’ya gelmeyen mafya babası, milletvekili, bürokrat bakan kalmadı’

Halili Yiğit, “31 Mart yerel seçimlerini geride bıraktık. Bu seçimlerde bizlere inanan Şanlıurfalılara şükranlarımı sunuyorum. Bizler sadece seçimler için değil, gelecek nesiller için yola çıktık. İnanıyorum ki, dürüstlük dedik bu seçim sürecinde tüm adaylarımıza teşekkür ediyorum, dürüstçe davrandıkları için. Bizler, bol keseden vaatler söylemedik. Yapabileceklerimizi ifade ettik. Bu bir yerel seçim dedik ama iktidar partisi bugün bunu genel seçim havasına sokmak istedi çünkü belediyelerde anlatabilecek pek bir şey yoktu. Maalesef ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik kriz bütün evlere ateş düşürmüştü. Bugün mutfak dolabını açtığımızda dolap boş görünüyor. Bunu gizlemek için var gücüyle bugün, Şanlıurfa’da Saadet Partisi'nin kazanabileceğini ön görerek tüm gücünü Şanlıurfa’ya yoğunlaştırmıştır. Gelmeyen bakan, milletvekili, bürokrat, tabiri caizse mafya babaları kalmadı" dedi.

‘Ülkeyi, insanlarımızı bu kadar germenin bir anlamı var mı’

"Eyyübiyemiz hizmet görmemiş. Bizler memleketimiz, halkımız için yola çıktık. Yaparsa hizmeti ancak bizler yapabiliriz dedik, kendimizi ifade etmeye çalıştık ve birçok insan buna inandı. Aslında tabi seçimi alabilmek için iktidar partisinin çeşitli yöntemleri vardı. Bizi terörle suçladı, hainlikle suçladı. Onlarda çok iyi biliyorlar ki saadet partisi, bugün Türkiye’nin teminatıdır. Bizim herkesi ku8caklama gibi bir görevimiz vardır. Kimseyi ötekileştirmiyoruz.  Ama bu seçim sürecinde Malatya’da Saadet Partisi’nin 2 sandık müşahidi katledilmiştir. Bunu yapan iktidar partisidir. Onlara buradan sormak istiyorum. Ülkeyi, insanlarımızı bu kadar germenin bir anlamı var mı? Bu iki insanımızın canını geri verebilecek misiniz? Varsın bütün belediyeler sizin olsun. Biz insanların bütün saadeti için, mücadele etmek için sahadayız. Sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada insanların saadetini istiyoruz. Koltuk kapma yarışında değiliz. Bundan sonraki süreçte halkımız adına, milletimiz adına bize destek veren, gerek yönetimlerde,  belediye başkanlarının takipçisi olacağız. Bizlere destek olan başta Eyyübiye halkı olmak üzere tüm Şanlıurfalılara teşekkürlerimi sunarım." Dedi.

“Karaköprü %40 Değişim Dedi”

“Şuan seçim sonuçlarından gördüğümüz kadarıyla Karaköprü üzerinde konuşursam, Karaköprü'de yaşayan bütün vatandaşlarımızın %40'ı bize inanmış ve Karaköprü'de bir değişiminin olmasını söylemiş durumda. %40 oranını sadece Karaköprü'de değişim olsun diye bize oy verdiler bunun içerisinde her partiden, her görüşten, her ırktan, her inanıştan vatandaşlarımızın oyları vardır. Sizler vasıtasıyla bize bu süreçte bize gönülden destek veren, bizimle beraber hareket eden ve kapılarını, gönüllerini bize açan, bizlere oy veren herkese teşekkür ediyorum.” Diye konuştu

“Bize Alınmış Olan Vatandaşlarımız Var”

Seçim değerlendirmesi yaptığımız zaman Karaköprü merkezde yaşayan vatandaşlarımızın neredeyse iki kişisinden biri bize oy vermiş diye konuşan Essum Aslan “Kırsal olarak değerlendirdiğimizde ise kırsal seçmenimizin 4 kişiden biri bize oy verdiğini görmüş durumundayız. Tabi bu seçim değerlendirmesi yaparken şunları da dinlemek gerekiyor; biz çok kısa bir süre içeresinde çok hızlı bir çalışma yapmaya çalıştık. 40 gün gibi bir suremiz vardı ve bu sürede sadece Karaköprü için yola çıktık bize inanan çok gönülden çalışan dostlarımız dışında yetişebileceğimiz alanları çok hesaplayamadık zamanımız çok dardı ve birçok yere yetişemedik. Bu sebepten dolayı yetişmediğimiz her yerde yaşayan tüm vatandaşlarımıza özürlerimizi iletiyorum, belki alınmış olanda vardır.” ifadelerini kullandı

Kırsalda Oturanların 4/1’i Saadet Partisine Oy Verdi

“Bu seçim tabi ki bir beka söylemi üzerinde gidildi. Sabahattin Cevheri'nin dediği gibi bu masanın bu tarafında oturan 4 kişinin hata kendi şahsım adına da konuşayım bu memlekettin tek bir taşına, tek bir karış toprağına zarar vermesi söz konusu değildi ve dolayısıyla beka denilip beka sorunu üzerinde gidilmesi, maalesef hizmet ve proje konuşmasını engellemiştir bu bizi üzen taraf. Çünkü Urfa gerçekten değişime, yeniliğe ve Türkiye genelinde tanıtmaya ihtiyacı olan çok özel bir şehir Urfa hiç kimsenin siyasi emelleri için gölgede bırakılacak bir şehir değil, bu süreçte ulusal kanallarda da dile getirdiğim gibi tekrar söylüyorum, ben kendimi Karaköprüde yaşayan %40 seçmenimin sözcüsü olarak görüyorum ve bundan sonrada onların sıkıntıları sorunları için elimden geleni yapmaya söz veriyorum.” Şeklinde konuştu  

“Şanlıurfa’yı Hak Ettiği Yere Taşıyacağız”

Bu sürecin tamamlanması ile birlikte Urfa'nın özelikle Göbeklitepe ve diğer tarihi kültürel mirasları ile ilgili Türk dinamikleri ile siyasi aktörleri ile Belediye Başkanları ile belediye başkanları ile milletvekilleri ile Urfa'ya sahip çıkmaları gerekmektedir. Bu şehir hak ettiği yere gelmesi için çabayı hak eden şehirdir.

Şanlıurfa’yı Hak Ettiği Yere Hep Birlikte Taşıyacağız

“Bundan sonraki süreçte de lütfen sizlerde bizlerde Şanlıurfa’nın hak ettiği yerlere gelmesi için mücadelemizi asla bırakmayalım.” Diye konuştu

Mahalli İdari Seçimlerde Beka Sorunu Var Diye Gidildi

Şu da çok önemli; görüyoruz ki İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya gibi şehirlerde muhalefet partiler seçimi kazanmıştır bu durumda çok merak ettiğim bir bekleyiş içerisindeyim ve herhangi bir beka sorunu olacak mı diye takip edelim. Çünkü bu bir mahalli idareler seçimleridir, bir belediye başkanının temizlik işçisi, karşındakileri hakkında gücü de yok onun amacı şehri tanıtmak, Şehir’e hizmet etmektir. Biz bunu maalesef 40 gün gibi kısa bir sürede anlatamadık ama inşallah bundan sonra hep beraber Urfa'nın değişimi ve özelikle mahallî idareler seçimlerinde de genel seçimlerde de anlatmaya devam edeceğim.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 14:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakan as
hakan as - 7 ay Önce

suç sizin değil suç bilinçsiz olan seeçmenin

cenk
cenk - 7 ay Önce

Bu insanlara bu yollar bu projeler yeterde artar bile bak eski sanayi duruyor alım satım duruyor süleymaniye yolu duruyor eyyübiye duruyor harran akçakale yolları duruyor ipekyol duruyor yeşildirek duruyor eeeeee 15 yıldır verdik oyları ne oldu ne değişti biz adam olmayız bitti gitti.

arşiv
arşiv - 7 ay Önce

hele sen bi uzakdur urfamdan başka bişey istemez

SIRADAKİ HABER