Çelik ve Yılmaztekin'e Büyük şok!

AK Parti 26.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ve Kemalettin Yılmaztekin dün açıklanan aday listesinde yer alamadılar.

Çelik ve Yılmaztekin'e Büyük şok!

AK Parti 24 Haziran milletvekili adayları belli oldu. YSK'ya teslim edilen listede mevcut milletvekillerinden 149 isim yer bulamadı. 6 bakan da yeniden aday gösterilmedi.Bunların arasında AK Parti 26.Dönem Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik ve Kemalettin Yılmaztekin aldı.24 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde Bursa'dan aday adayı olan Çelik, bugün açıklanan listede yer almadı.

Ak parti 26 dönem Şanlıurfa milletvekili Kemalettin Yılmaztekin sosyal medya hesabından paylaştığı o yazı;

YORUM EKLE
YORUMLAR
Müslüm ÇAKAR
Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde hem milletvekili hem de Bakan olma imkânı bulunmuyor.
Bu nedenle milletvekili listelerine konulan bakanların, bakan olma ihtimalleri bulunmuyor
Örneğin; Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili aday listesinde yer alan isimlerin (şimdiki bakan dahil ) seçimlerde Ak Parti'nin kazanması ve hükümet kurması halinde, Bakan olamayacaklar Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde bakanların dışardan atanması bekleniyorBir örnek verirsek; Faruk ÇELİK milletvekili adayı listesinde yer alamadı” deniliyor! Ya. Faruk Çelik, dışardan BAKAN olarak atanabilir.

Analizci
Analizci @Müslüm ÇAKAR - 1 yıl Önce

Şimdi urfa'da listeye bakınca Faruk Çelik bakan olma ihtimali zayıf çünkü bu liste ile çalışacağını zannetmiyorum mevcut adaylar arasında özde çalışan çalışacak olan az görünüyor bir nevi medyatik olarak çok güzel her ey ama sahada çalışan az malesef. Reis keşke daha dikkatli olunsaydı . Sen olmasan çok şey eksilir bu yoldan. hayırlısı reis çalışmaya devam viranşehir oyları düşer akyürek gibi birinin yerini kimse dolduramaz aradığın vekil profiliydi kendisi saaat 2 de dahi arayabildiğin evinde oturabildiğin

vayy
vayy - 1 yıl Önce

evet ne büyük hadise işe bak üzüldüm.....vayyy urfam vayyy..

hahay
hahay - 1 yıl Önce

yılmaztekın sana bır kere piyango cıktı bakanlık ıcın hayal kurma

adil
adil - 1 yıl Önce

vay be

SIRADAKİ HABER