Çatı Adayı Sorunsuz Yoluna Devam Edecek

Birkaç gündür Şanlıurfa’nın Çatı Adayı olarak görülen Sebahattin Cevheri’nin adaylığını geri çekecek iddialarının asılsız olduğu ve Cevheri’nin seçim çalışlarına kaldığı yerden devam ettiği belirtildi.

 Çatı Adayı Sorunsuz Yoluna Devam Edecek

Her ne kadar Saadet Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak yüksek seçim kuruluna başvuruda bulunan Sebahattin Cevheri diğer muhalefet partilerin desteğine de alarak Urfa’nın Çatı Adayı olarak yoluna devam edecek. Özellikle 19 Şubat Salı günü bütün partilerin açıklanan Meclis üye listeleri sonrasında da Cevheri’de Saadet Partisi İl Binasında Şanlıurfa Büyükşehir belediye Başkan adaylığı başvurusunda bulunmuştu. Ama son günlerde Cevheri hakkında çıkan haberler ve söylentilerle istifa edeceğini ve adaylığını geri çekeceği haberlerinin asılsız olduğu ortaya çıktı.

HDP Adaylarını Geri Çekecek

19 Şubat Salı günü yaptığımız haberde de belirttiğimiz gibi HDP’nin büyükşehir ve merkez ilçeler için aday göstermesinin tamamen seçim taktiği olduğu ve adaylarını geri çekip Saadet Partisinin aday gösterdiği Cevheri’yi destekleyeceğini yazmıştık. Saadet Partisi ve HDP cephesinde konuyla alakalı yaptığımız görüşmede Çatı Adayında herhangi bir sıkıntının olmadığı ve Saadet Partisi, CHP ve HDP’nin büyükşehirde ve merkez ilçelerde anlaştığı adayları destekleyecek.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2019, 10:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Kaya
Ahmet Kaya - 9 ay Önce

Hakkı evet hdp ninde ne var bunda hdp de yasal bir parti

ali
ali - 9 ay Önce

yürekten destekliyoruz, oyumuz cevheriye

Sedat
Sedat - 9 ay Önce

İyi aday tarafsız bir aday

muhammed başkurt
muhammed başkurt - 9 ay Önce

amcamızı tebrik eder çalışmalarında da arkasındayız

Hakkı
Hakkı - 9 ay Önce

Hdp'nin de adayı yani

Fatih koc
Fatih koc - 9 ay Önce

Kimin adayinin oldugunun bir onemi yok , sonuna kadar cevherii...

ahmet çelik
ahmet çelik - 9 ay Önce

Değişim zamanı

Nuran Kürşad
Nuran Kürşad - 9 ay Önce

Cevheri Adam gibi adam Urfa ya HAKI BİLEN HALKININ bilen Başkan istiyoruz Sabahattin Cevheri Urfaya çok faydalı bir Urfalidir Urfa ya hayırlı olsun cenabı Allah yardımcın olsun inşAllah


SIRADAKİ HABER