Canlı Tavuk Satan Seyyar Satıcılar Yetkililerden Yardım İstiyor

Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesine bağlı Beykapısı’nda bulunan yıllardan beri canlı tavuk satan seyyar satıcılar belediye tarafından işletmek için yer istiyorlar.

Canlı Tavuk Satan Seyyar Satıcılar Yetkililerden Yardım İstiyor

Yıllardan beri canlı tavuk, horoz, hindi satışları yapan Mehmet Aslan yetkililere seslenerek daha iyi bir yer istedi.

Eyyübiye'nin Sancaktar Mahallesi'nde bulunan Beykapısı’nda uzun yıllardan beri canlı tavuk, horoz, civciv, ördek, kaz ve hindi satışı yapılıyor. Eskiden derenin üzerinden geçen köprüde satış yapan seyyar satıcılar, burada yapılan düzenlemenin ardından yolun karşı tarafına taşınmak zorunda kaldı. Müşterileri burada da gelmeye devam eden hayvan esnafı satışlardan memnun olmadıklarını ve köyde yetiştirilen tavuk ve hindiler kurulan seyyarlarda, kafeslerde vatandaşa satılıyor. Hem ziraat ürünleri hem de köyde yetişen hayvanları satan esnaf arasında yaşlısı da var genci de. Gençler çok sevdiğinden değil iş bulamadığından tavuk satıcılığına başladığını ifade ediyor.

‘BARAKA YAPAN VAR YAPAMAYAN DA’

Kimileri kendi imkânları dâhilinde sac ve tellerden baraka yaparken, imkânları olmayanlar ise havanın sıcaklığından korunmak için yol kenarında bulunan ağacın gölgesinde satış yapıyor. Yol kenarında tavuk ve hindi satarak geçimini yapmaya çalışanların çoğu satışlardan memnun değiliz dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER