Çalışanlar İçin Ramazan Zorlu Geçiyor

Türkiye'nin en sıcak illerinin başında gelen Şanlıurfa'da işçiler bunaltıcı sıcaklarla tarlada 30-40 TL yevmiye ile çalışıp oruç tutuyor.

Çalışanlar İçin Ramazan Zorlu Geçiyor

Ramazan Ayı'nın yaz mevsimine denk gelmesinden dolayı oruç tutanlar sıcak havalara direnmek zorunda kalıyor.  Tarlada fasulye toplayan  işçiler akşamı zor ediyor. Harran'da işçiler sabah erken saatlerden itibaren tarlaya gidiyor. Tepede güneş elde fasulye toplayan kadın işçilerin bu emeğinin karşılığı ise 30-40 TL. yevmiye ile çalışan kadınlar, akşam saatine kadar süren yorucu tempoya ve bunaltıcı güneşe rağmen oruç tutuyor..Hayatın bu coğrafyada hiç de kolay olmadığının göstergesi olan işçi kadınlar için Ramazan zorlu geçiyor.

Tarım işçileri Ramazan ayında da çalışmaya devam ediyor. 35 dereceyi aşan kavurucu sıcaklara rağmen günün 12 saatini tarlada geçirenler var. İşçiler, bugünlerde havaların iyi olduğunu ve ramazanın ilerleyen günlerinde sıcaklıkların daha çok artacağını ve orucun daha da zor olacağını söyledi. 

Haber:İbrahim Çakmak

URFANATİK

YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfa
Urfa - 9 ay Önce

Kendini böyle değilde,dünyadaki insanlar ölçüsünde görmek hepimizin seçimde oyuna sahip çikmamiz lazim. Eğer geçmişte bu ülkede ve bugün bile Ben vatandaşini nasil kandirip alayim hesaplari yapilirken çok dikkat etmek gerekir. Elektriği olmayan köylere buzdolabi, kişta kömürle çiftçiye göbre vermeleri yani oyunlara gelmeyelim yoksa daha çok çekeriz.

SIRADAKİ HABER