Büyükyol Mahalle Sakinleri Binlerce Kişiye Tirit Dağıttı

Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında "Peygamberler Şehri" olarak nitelendirilen Şanlıurfa’da, binlerce kişiye sabah namazının ardından 2 bin 500 kişiye tirit yemeği dağıtıldı.

Eyyübiye ilçesinde Büyükyol mahallesinin organize ettiği mahalle sakinleri tarafından hazırlanan 2 bin 500 kişilik tirit, Fırfırlı Camisinde sabah namazı sonrası vatandaşlara ikram edildi. Etkinlikte aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi, ikramın yapıldığı Cami Havlusu ve çevresinde uzun kuyruklar oluşturdu. Vatandaşlar tiritti alanda hazırlanan masalarda yedi.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş ve Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat tirit dağıtarak vatandaşlarla sohbet etti.

Büyük Yol mahallesi sakinlerinin 2.ci yıl düzenlediği Mevlidi Nebi Haftası etkinlikte, Sabah namazından çıkan vatandaşlara yöreye özgü olan ve geçmişinin Hazreti İbrahim’e dayandığı rivayet edilen tirit yemeği dağıtıldı. Binlerce kişi, Tirit yemeğinden yemek için kuyrukta bekleyen vatandaşlar, sabırla beklediklerini aktararak bu organizede emeği geçen mahalle halkına teşekkür etti.

Büyükol mahalle sakinlerinin bu yıl ikinci defa program düzenleyeceklerini kaydeden Mahalle Muhtarı , "Mevlidi Nebi Haftası gününde mahalle sakinleriyle organize edilen 2 bin 500 kişilik tirit mahallede dağıttık. Tirit Peygamberimizin sevdiği yemek diye ona aşırı bir düşkünlük var burada ve halk buna çok değer veriyor. Bu vesileyle zengin, fakir, köylüsü, şehirlisi kısaca herkes burada sofrasını paylaşıyor bir nevi Halil İbrahim Sofrasının devamı olmuş oluyor. Rabbim yiyenlere şifa, hazırlayanlara ecrini versin diyorum" şeklinde konuştu.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER