Büyükşehirden Öğrencilere Mardin Turu 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Harran Üniversitesi öğrencilerine yönelik Mardin gezisi düzenledi. Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini görme imkânı bulan öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Büyükşehir Belediyesi, gerek Şanlıurfa tarihi mekânları gerek Türkiye genelindeki tarihi ve turistik mekânlarla öğrencileri buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Harran Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim- İş Bölümü öğrencilerine Mardin’in tarihi yerleri gezdirildi. Geçtiğimiz haftalarda ailelerinden uzakta yaşayan Harran Üniversitesi öğrencilerine verilen iftarda öğrencilerin Mardin gezisi isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi, gençlere araç tahsis ederek Mardin turu gerçekleştirdi. Müzeleri ve sanat galerini gezen öğrenciler Mardin’in tarihine tanıklık ettiler.

Öğrencilere yönelik bu tür gezilerin faydalı olduğunu belirten Harran üniversitesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Yardımcı Doçent Doktoru Emine Teker, “Bugün Mardin’de olduğumuz için çok mutluyuz. Harran Üniversitesi Resim- İş Bölümü gönüllü öğrencileri ile Mardin’i gezdik. Dördüncü Uluslararası Mardin bienalini gezdik. Bizim için son derece önemliydi. Tarihi, kültürel ve sanatsal bakımdan çok değerli bir şehir. Öğrencilerim adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Ayrıca Mardin’in tarihine tanıklık ettikleri için çok mutlu olduklarını söyleyen öğrenciler de bu geziyi düzenlediği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2018, 13:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Ak parti üyeleri götürülüyor sadece!!!!

Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Benim 3 öğrencim var yıllardır duyuyorum çanakkale türü karadeniz türü vs . De bizim neden haberimiz olmuyor ve burda ne dümen dönüyor anlamiyorum

M.t.
M.t. - 1 yıl Önce

Bu öğrencilerin kaçı Göbeklitepe’yi görmüş acaba?

Ferhat
Ferhat - 1 yıl Önce

Urfafanatik yayınla azcık su yorumları zahmet olmuyorsa acmissin yorum yeri bari yayınla da bir işe yara

SIRADAKİ HABER