Büyükşehir’den ABD Menşeli Mallara Boykot

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi aldığı karar doğrultusunda ABD mallarını boykot etmek amacı ile sosyal tesislerinde ABD menşeli malların satışlarını yasakladı.

Büyükşehir’den ABD Menşeli Mallara Boykot


Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD’nin Türkiye’ye yaptırımı ve bazı mallara getirdikleri yüksek vergi bedelleri sonrası ani bir karar alarak ABD menşeli bazı mallara boykot çağrısında bulunuldu. Tüm yurtta oldukça ilgi ile karşılanan uygulamaya Büyükşehir Belediyesi de uygulamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi sosyal medya hesapları üzerinde yaptığı paylaşımda, büyükşehir belediyesi olarak bütün sosyal tesislerinde ABD menşeli gıda ve içeceklerin satışlarının yasaklandığını söyledi.

Nihat Çiftçi Twitter üzerinde şu paylaşımda bulundu; Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD mallarına başlatmış olduğu boykota bizde destek veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sosyal tesislerimizde “Coca Cola” gibi ABD menşeli birçok içecek ve gıda ürününün alış ve satışını durdurmuş bulunuyoruz.” Dedi.

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi düzenlediği toplantı ile yeni yol haritasını belirledi. Tasarruf konusunda ve alınacak ünlemler konuşulurken, “Hizmete ve yatırıma devam ama aynı şekilde tasarruf noktasında gerekli olan tedbirleri de kurum olarak aldık, uyguluyoruz.” Denildi.

URFANATİK

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2018, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER